6 grudnia 2009 r.

Dziewięciu roznegliżowanych Mikołajów, weszło w dzień Św. Mikołaja do stawu w Bisztynku, w tym, po raz pierwszy w tym sezonie, Rafał Spiczko i Daniel "Dasiu" Strzałecki. Nie przygotowali specjalnych prezentów dla publiczności, ale za to publiczność je nam przygotowała, za co serdecznie dziękujemy. Sami sobie też zrobiliśmy prezent. Darek Kuśnierz zajmujący się pokątnie haftem komputerowym przywióżł nam "Firmowe" kurtki z polaru z wyszytym logo i imionami oraz czapeczki na których umieścimy wcześniej wykonywane naszywki klubowe. Kurtki można nadal zamawiać u prezesa Marka Dominiaka. Koszt to 65 złotych. Trzeba przecież jakoś wyglądać podczas zlotu w Mielnie na który w tym sezonie mamy szczery zamiar się wybrać.

Mamy dla wszystkich morsów informacje dwie. Pierwsza: mamy kolejne "dziecko". Z inicjatywy Michała Pieniążka powstał kolejny klub mnorsów przy Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Rusieckiego w Olsztynie. Klub powstał 29.11.09 r. i tego dnia miała miejsce pierwsza kąpiel Morsów Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego. Sam pomysł powstania klubu narodził się w mojej głowie miesiąc temu, spotkał się z ciepłym przyjęciem władz uczelni - napisał nam Michał. W realizacji całego planu bardzo dużo pomógł mi Kamil Kończyk (przewodniczący samorządu studenckiego). Na pomocy się nie skończyło bo, Kamil również zanurzył się w wodzie. Wykąpało się 7 osób w tym jeden z wykładowców :) Postanowiliśmy, że będziemy się kapąć w każdą niedzielę o godzinie 14.00 na Plaży Miejskiej w Olsztynie. Na kolejne kąpiele zapowiadają się kolejne Morsy i... Foczki:) co nas niezmiernie cieszy. Serdecznie pozdrawiam wszystkich Członków "Przerębla", mam nadzieję że nieraz wykąpiemy się wspólnie. Z życzeniami mroźnego, lodowego sezonu - Michał Pieniążek.

Wyczyny Klubu Morsów OSW możecie obejrzeć na www.osw.olsztyn.pl >>> Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do Bisztynka :-)

Druga: w dniu 19 grudnia 2009 r. o godzinie 14.00 kąpiemy się w Bartoszycach. Okazją do tego są imieniny Darka i jego setna kąpiel. Darek - jak się domyślamy - organizuje na jeziorku tzw. mleczarskim niezłą imprezę. Chętnych już zapraszamy do zapisywania się u Marka Dominiaka. Być może zorganizujemy wyjazd busem lub czymś większym :-) A oto zaproszenie >>> Liczymy na występ zamieszczonej na zaproszeniu foczki w podobnym stroju :-)

Nasi przyjaciele z Kętrzyna również występowali "mikołajkowo" i z własnym, nowym banerem. Coś się nam wydaje, że podebrali nam jednego morsa, ale się nie gniewamy. Prezes z Kętrzyna napisał nam, że byli nardzo grzeczni podczas kąpieli. Coś się nam wierzyć nie chce :-)

Kolejna kąpiel - w dniu 13. grudnia 2009 r. o godzinie 12.00 w Bisztynku.

Poprzednie kąpiele - znajdziesz klikając tu >>>

A. Grabowski