Aktualności >>> Wieczornica z okazji Święta Niepodległości >>>

 .: Święto Niepodległości w Bisztynku

Wieczornica z okazji Święta Niepodległości

Mieszkańcy Bisztynka uczcili 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości specjalną wieczornicą. Odbyła się ona w sali Gimnazjum Publicznego w Bisztynku. Wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich pokoleń. To pierwsze miejskie obchody Święta Niepodległości w Bisztynku.

W Bisztynku nigdy wcześniej nie organizowano uroczystych obchodów Śwęta Niepodległości. Pomysł na zorganizowanie miejsko-gminnych obchodów pojawił się na początku tego roku podczas obrad komisji ds. edukacji Rady Miejskiej w Bisztynku. Pomysł został zaakceptowany i stąd organizacja wieczornicy w dniu 11 listopada 2013 r.

Pomysł i jego realizacja okazały się chyba dobrymi skoro na imprezę przybyło wielu mieszkańców nie tylko Bisztynka lecz także okolicznych wsi.

Zebranych witał burmistrz Jan Wójcik i poczty sztandarowe szkół, koła łowieckiego "Sójka" i OSP w Bisztynku.

W części artystycznej ogromne brawa zebrały dzieci z Przedszkola Samorządowego przygotowane do występu przez Helenę Krawiecką. Grały, tańczyły i śpiewały patriotyczne piosenki. Chłopcy odgrywali "ułanów pod okienkiem", dziewczynki wołane "wyjdź panienko!" przychodziły do "chłopców malowanych" i tańczyły. Ten występ nie mógł nie wzruszać.

Wzruszający był także montaż słowno-muzyczny zaprezentowany przez młodzież z gimnazjum przygotowany pod kierunkiem instruktorek z ośrodka kultury w Bisztynku.

Zebrani mieli okazję wysłuchać nagranych, i w ten sposób uwiecznionych, wspomnień Kanstantego Maksymowicza i Tadeusza Kuczyńskiego - panów pamiętających czasy II wojny światowej.

Zespół wokalny "Mozaika", choć bez dyrygentki z mocą zaśpiewał popularne pieśni patriotyczne. Wiele osób z publiczności śpiewało je razem z zespołem, bo to znane pieśni, bliskie sercu chyba każdego Polaka.

Andrzej Grabowski - 12.11.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013