Aktualności >>> Odganiali zimę z Sątop >>>

 .: W poszukiwaniu wiosny w Sątopach

W poszukiwaniu wiosny w Sątopach

Uczniowie szkoły w Sątopach z niecierpliwością oczekiwali Pierwszego Dnia Wiosny. Gdy w czwartek okazało się, że śnieg nadal zalega na szkolnym podwórku, stwierdzili, że bez ich pomocy zima tak szybko nie odejdzie.

Dzień zaczął się w dość naukowej atmosferze. 19. uczniów zmagało się z konkursem matematycznym "Kangur". Potem wszyscy uczniowie wzięli udział w tworzeniu Marzanny - każda klasa miała inne zadanie - jedna robiła stelaż, druga spódniczkę, trzecia bluzkę, kolejna kapelusz itd. Uczniowie nie nacieszyli się jednak zbyt długo swoim pięknym dziełem, gdyż zgodnie z tradycją kukła została spalona, by odgonić zbyt długo goszczącą zimę.

Dalszą część dnia zajęło wiosenne show. Każda klasa zaprezentowała krótki program artystyczny o tematyce wiosennej. Były piosenki, inscenizacje, skecze. Wszystko oczywiście dopełnione pięknymi kolorowymi strojami. A na koniec - mini playback show, w którym najodważniejsi artyści mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne w piosenkach "W stronę słońc", "Nieodporny rozum", "Ewakuacja" i "Makumba". Największą furorę (co widać na zdjęciach) zrobił jednak występ Bartka, który "zaśpiewał" hit "Czarne oczy". Teraz mamy nadzieję, że już niebawem będziemy podziwiać zielone pączki w szkolnym ogrodzie.

Karina Szymańska - 25.03.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013