Aktualności >>> Festynem uczcili 20 lat swojej kaplicy >>>

 .: 20 lat temu zbudowano kaplicę w Troszkowie

Festyn z okazji 20 lat kaplicy w Troszkowie

Festynem sołeckim mieszkańcy Troszkowa uczcili 20 rocznicę rozbudowania i oddania do użytku kaplicy filialnej parafii pw. św. Macieja Apostoła w Bisztynku. Mszę świętą, poprzedzającą zabawę i rozrywkę, odprawił ks. infułat Adolf Setlak.

W 1994 roku mieszkańcy Troszkowa postanowili rozbudować istniejącą we wsi, zabytkową kaplicę. Własnymi siłami i z własnych materiałów dobudowali do niej całkowicie nowy budynek w którym odtąd, w każdą niedzielę, odprawiana jest msza święta. Kaplica należy do parafii św. Macieja Apostoła w Bisztynku.

Z okazji 20 rocznicy wybudowania nowej kaplicy zorganizowano we wsi festyn. Poprzedziła go msza odprawiona przez ks. infułata Adolfa Setlaka, którego zaprosił proboszcz Janusz Rybczyński.

Festynowe plany pokrzyżowała deszczowa pogoda i z jej powodu został on przeniesiony do wiejskiej świetlicy. Tam, wszystkich przybyłych mieszkańców i gości, powitał sołtys Grzegorz Bugaj.

Na scenie zaprezentowały się zespoły wokalne działające przy ośrodku kultury w Bisztynku. Po kilka utworów zaśpiewały "Wesołe nutki", duet "Bez nazwy" i zespół wokalny dorosłych "Mozaika".

Po występach wszyscy mogli skosztować wybornej grochówki oraz ciast i dań przygotowanych przez gospodynie z Troszkowa. Najmłodsi mogli pomalować twarze a po losy loterii fantowej ustawiała się długa kolejka. Na miejscowym boisku odbył się też pokaz umiejętności młodzieżowej drużyny strażackiej. Wieczorem zaczęła się zabawa, która potrwa do rana.

Andrzej Grabowski - 21.06.2014 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2014