Aktualności >>> Brakuje imprez majowych >>>

 .: Kiedyś to były pochody :-)

TĘSKNIMY ZA MAJÓWKAMI

30 kwietnia w Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II odbył się uroczysty apel z okazji 218. rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja. Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z nielicznych świąt obchodzonym tak uroczyście.


Uroczysty apel miał na celu uświadomić uczniom, że znajomość historii naszego kraju jest bardzo ważna, a uchwalona 3 maja 1971 roku Konstytucja (pierwsza w Europie i druga na świecie) była dowodem, że Polska weszła na drogę postępu i reform. Stanowiła wyraz gorącego patriotyzmu i umiłowania wolności.


Młodzież uświadomiła sobie, ile Polacy włożyli trudu, by wydobyć kraj z kryzysu i wprowadzić zmiany, które wzmocniłyby państwo. Dowiedzieli się również, że niezgoda i prywatne interesy mogły doprowadzić do upadku Rzeczpospolitej i trwającej 123 lata niewoli.


Takie uroczystości mają na celu wychowanie młodzieży w duchu patriotycznym oraz uświadomienie uczniom, że znajomość dziejów naszego państwa świadczy o ich patriotycznej i świadomej postawie wobec ojczyzny. Uroczysty apel przygotowały: p. Agnieszka Gogalińska - teksty, p. Malwina Domżalska - oprawa muzyczna, p. Maria Buszkiewicz - dekoracje.

Agnieszka Gogalińska - 01.05.2009 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2009