Aktualności >>> 60 lat SZS >>>

 .: Uroczystość z okazji 60-lecia SZS

60 lat Szkolnego Związku Sportowego

Uroczystość 60-lecia Szkolnego Związku Sportowego odbyła się 29 października 2013 r. w salach Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Uczestniczył w niej Marek Dominiak.

- Jako przedstawiciel powiatu bartoszyckiego w zarządzie wojewódzkim SZS w Olsztynie złożyłem wnioski, aby wyróżnić 16 osób pamiątkowymi medalami wybitymi z okazji 60 rocznicy SZS - napisał nam Marek Dominiak.

- Wnioski dotyczyły w większości emerytów. Niestety brak środków finansowych - za co przepraszał Wacław Wasiela - szef SZS w naszym województwie, uniemożliwił zaproszenie na uroczystość wielu wspaniałych trenerów, nauczycieli czy działaczy z naszego powiatu, takich jak Edward Adamus z Bisztynka, Antoni Figurowicz z Sępopola, czy pan Dobko z Bartoszyc i wielu innych - pisał Marek Dominiak.

W uroczystości brało udział około 80. osób oraz zaproszeni przez Wacława Wasielę parlamentarzyści, kurator oświaty, dyrektor departamentu sportu urzędu marszałkowskiego i przedstawiciel zarządu głównego SZS.Andrzej Grabowski - 31.10.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013