620 LAT BISZTYNKA - FESTYN W FOTOGRAFIACH

   Zaczęło się od meczów trampkarzy i młodzików reprezentujących Redutę. Przeciwnik z Ornety nie był wymagający, ale nasi młodzi zawodnicy nie zdołali pokonać przeciwników i w obu meczach padły... remisy. Trampkarze - 0:0, młodzicy 2:2.
   Pewnie piłkarze byli cokolwiek rozkojarzeni trawającymi już przygotowaniami do festynu, a później trwającymi równolegle konkurencjami w Międzyszkolnym Turnieju Sportowo-Profilaktycznym.

Bóle głowy nad ruchem drogowym..

w Hula Hop czas występu ograniczono do 5 minut...

   Zawodnicy ze Szkół w Bisztynku, Grzędzie i Sątopach w towarzystwie swych nauczycieli i.... policjantów, startowali w konkurencjach siłowych, sprawnościowych, indywidualnych i zespołowych oraz oczywiście teoretycznych.
   Równolegle występy rozpoczęły grupy młodzierzy z Rosji...., a na festyn przybył Burmistrz, który nie wygłaszał płomiennych przemówień lecz powitał liczną już publiczność i życzył wszystkim dobrej zabawy.

Folklorystycznie - grupa Zariena

Powitał Burmistrz...

Rewelacyjna Cyganeczka...

z grupy wokalnej Rytmy Baltika.

   Występy skupiały coraz więcej publiczności bo ich poziom był niesłychanie wysoki. (Wzbudzało to wyraźną zazdrość naszych animatorów kultury :) Tymczasem równolegle trwało międzyszkolne przeciąganie liny i inne konkurencje turnieju. Ostatecznie zwyciężyła drużyna reprezentująca Bisztynek przed Grzędą i Sątopami. Tak jak w przeciąganiu liny :) Uczestnicy otrzymali upominki, dyplomu i nagrody. Puchar trafił do Bisztynka. Zawodnicy i goście dali się wspólnie sfotografować :)
   Na tym grupowym zdjęciu są wyraźnie najwyższe dwie Panie. To część grupy cyrkowej szczudlarzy, która bardzo niedawno powstała w Bisztynku. Ich pojawienie się na stadionie zakłóciło wręcz występy bo dziatwa rzuciła się na balony i cukierki przez nich rozdawane.

Grzęda w zwarciu z Bisztynkiem...

a opodal grupa taneczna "Radość" z Rosji.

jedna z wokalistek Rytmów Baltiki...

i "poturniejowe pamiątkowe zdjęcie...

oraz tabela wyników

i najwyźsi uczestnicy festynu...

tu z cukierkami.

A dzieci z Rosji nadal królowały...

   Potem działo się jeszcze dużo. Dzięki uprzejmości Kamila Kołodziejskiego otrzymaliśmy zdjęcia z tej części festynu.
   Wystąpiły chóry ze Szkoły Podstawowej i z Gimnazjum w Bisztynku. Zespół taneczno-wokalny "Nakro" z Sątop i "zawierający" solistki odnoszące ostatnio sukcesy zespół wokalny "O'key" z Bisztynka. Odbył się niełatwy quiz dotyczący historii Bisztynka. Wszystkiemu towarzyszyła wystawa archiwalnych zdjęć Bisztynka. Znanych z naszej strony :)
   Wszystko zakończyło się grubo po północy. Od 20.00 trwała bowiem zabawa taneczna na stadionie. Skupiła bardzo dużą ilość mieszkańców, mogących skorzystać ze stoisk handlowych i gastronomicznych. Ponieważ tam atmosfera była... hmmm....intymna, nie towarzyszyliśmy mieszkańcom z fotoaparatem :)

Chór z Gimnazjum...

i "Nakro" z Sątop.

"O'key" - grupa wokalna z Bisztynka...

i chór ze Szkoły Podstawowej.

Quiz historyczny...

i wystawa archiwalnych zdjęć.

Tekst Andrzej Grabowski, Fot. A. Grabowski & Kamil Kołodziejski