Aktualności >>> Zajęcia aerobiku w Bisztynku >>>

 .: Ćwiczą juz od 15 lat

Zajęcia aerobiku w Bisztynku
są prowadzone już od 15 lat

Zajęcia aerobiku a sali gimnazjum w Bisztynku prowadzi niezmordowana Marianna Domżalska. Czyni to społecznie od 15 lat. Potrafiła skupić wokół siebie, na zajęciach, grupę około 30 pań. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i każdy może do nich dołączyć.

Długo zbierałem się do napisania paru słów o działalności pani Marianny Domżalskiej, honorowej obywatelki naszego miasta. Działalności w zakresie sprawności fizycznej i zdrowia.

Pani Marianna prowadzi od około 15 już lat zajęcia aerobiku dla wszystkich chętnych, którzy chcą nieco rozruszać swoje stawy, mieśnie, ścięgna oraz polepszyć humor. Tak się jakoś dziwnie składa, że tymi chętnymi są wyłącznie panie. Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak jest? Trzeba przejść nad tym do porządku dziennego i uznać, że panie po prostu są bardziej aktywne, co obserwuję już od lat i we wszystkich dziedzinach życia społecznego. (Może jeszcze z wyjątkiem polityki, ale i tu się to szybko zmienia.))

Kto tworzy nowe (i nie tylko nowe) stowarzyszenia w Bisztynku? Panie! Kto stanowi 90% "rOwerOwej gminy Bisztynek"? Panie! Czy ktoś słyszał o Klubie Mężczyzn Aktywnych? Nie! Kto stanowi 90% Uniwersytetu Trzeciego Wieku? Panie! Kto stanowi ok. 80% widzów imprez organizowanych przez ośrodek kultury? Panie! Na potańcówki przychodzi 4-5 facetów i 30-40 pań. Można tak wymieniać.

W każdym razie, 16 listopada 2015 r. na zajęciach aerobiku były wyłącznie panie. Wcześniej, gdy próbowałem je sfotografować, nie wyraziły na to zgody. Teraz zmieniły zdanie. Stąd galeria zdjęć i krótki film z zajęć.

Prowadząca zajęcia Marianna Domżalska pytana przeze mnie kiedyś dlaczego je prowadzi odpowiedziala jedynie, że sama lubi wysiłek fizyczny i dba o własne zdrowie. Tą pasją chciała zarazić inne osoby i się to jej udało.

W zajęciach odbywających się dwa razy w tygodniu uczestyniczy około 30 pań. Kazały mi (w czasie robienia zdjęć) namówić do tego facetów. Niniejszym to czynię, choć sam się nie dałem namówić.

Andrzej Grabowski - 20.11.2015 r.Copyright: www.bisztynek24.pl 2015