Aktualności >>> Agata Stankiewicz jest już w Afryce >>>

 .: Z Bisztynka do Afryki.

Agata Stankiewicz jest już w Afryce

Świecka misjonarka pochodząca z Bisztynka, znana wielu mieszkańcom naszego miasta,Agata Stankiewicz jest już w Afryce. Wyleciała z Warszawy 14 sierpnia o godz. 6.00. W Lusace wylądowała szczęśliwie o godz. 23.30.

Przed odlotem Agata spełniła jeszcze formalność. Podpisała specjalny kontrakt z Salezjańskim Ośrodkiem Misyjnym w Warszawie. Z własnych źródeł wiemy, że jej odlot do Amsterdamu, a następnie do Lusaki - stolicy Zambii - nie był wcale taki pewny. Kilka dni przed odlotem Agata zachorowała na anginę i wszystko stanęło pod znakiem zapytania, ale to uparta osóbka i nie dała sie chorobie.

Na lotnisku w Warszawie spotkała przyjaciół. Żegnał ją ks. Sławomir Brewczyński oraz mieszkanki Bisztynka z Ruchu Światło-Życie, czyli z OAZY.

Agata poleciała do Zambii w towarzystwie Beaty i Krzysztofa, których parafianie z Bisztynka mogli poznać 10 czerwca, podczas uroczystości posłania Agaty na misje >>>.

Wczoraj o godz. 23.30 ich samolot z Amsterdamu szczęśliwie wylądował w Lusace. Agata spędzi tam dobę, a już jutro rano wyjedzie z Beatą do Mansy, w okolicach której nieść będzie Dobrą Nowinę i pracować z pokrzywdzonymi przez los i ludzi dziećmi.

Agata obiecała nam przesylanie koresondencji z Afryki. Służyć będzie do tego m.in. jej blog. Bloga znajdziecie pod adresem: AfrykaMuzyka.blogspot.com >>> Odwiedzajcie go często. Agata wróci do nas juz za rok. Życzymy jej zdrowia i wszystkiego co najlepsze :-)


Miejsce misji Agaty w Afryce na większej mapie

 Opublikował: Andrzej Grabowski - 15.08.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012