Aktualności >>> Wolontariuszka Agata Stankiewicz i jej rok w Zambii >>>

 .: Agata Stankiewicz była przez rok w Zambii

Agata w Afryce,
czyli Międzynarodowy Wojontariat Don Bosco

W Bisztynku już nieco zapomnieliśmy o pewnej wolontariuszce, która przez rok pracowała w Afryce. To Agata Stankiewicz, która służyła wraz z Beatą Ryszkowską, pomocą dzieciakom z Mansy w Zambii. Agata i Beata pracowały tam w ramach Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco. Zapomnieliśmy a nie powinniśmy! Teraz naprawiamy ten błąd.

Mamy wrażenie, że to "zapomnienie" wspomniane w tzw. lidzie, czyli wyżej, udzieliło się zarówno nam jak i wszystkim osobom typującym wolontariuszy do wyróżnień, o których kilka dni temu napisaliśmy. Trudno. Chcemy nieco naprawić ten ewidentny błąd.

W nasze ręce wpadł bowiem film DVD zrealizowany przez Salezjański Ośrodek Misyjny Multimedia Don Bosco w Warszawie, mówiący m.in. o pracy Agaty i Beaty w Mansie w Zambii, na kontynencie afrykańskim.

W ciągu kilku godzin zdobyliśmy (bez żadnych problemów) bezpłatną licencję na jego rozpowszechnianie na portalu Bisztynek24.pl oraz kanale BisztynekTV portalu YouTube i w ten sposób możemy ten film pokazać Wam.

O Agacie pisaliśmy na początku jej drogi w Międzynarodowym Wolontariacie Don Bosco. Tekst mówiący o jej posłaniu możecie przypomnieć sobie klikając tu >>>.

Agata w czasie pobytu w Afryce prowadziła też bloga, do krego link był na naszym portalu. Jej relacjez Zambii możecie przypomnieć sobie wracając na blog klikając tu >>>

Mieliśmy też szczery zamiar opublikowania rozmowy z Agatą o Afryce, ale nie zdążyliśmy. Po powrocie z Zambii Agata pokazała się w Bisztynku, pojechała na wycieczkę rowerową podczas ktorej wymieniliśmy kilka mało istotnych uwag o Afryce, po czym... wyjechała w polskie góry i wróciła do pracy zawodowej w Warszawie i tyle ją widzieliśmy.

Agata to wyjątkowo aktywna osoba więc zastać ją w czasie, gdy ma z godzinę czasu wolnego jest niesłychanie trudno. Nawet jej mama miała poważne kłopoty z uzyskaniem wyczerpujących informacji o jej pobycie w Zambii. Wiemy, bo sama nam o tym powiedziała :-)

Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło - mówi stare polskie przysłowie. Tak też się stało. Wyręczył nas i to znakomicie Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie realizując film, który publikujemy niżej. Zapraszamy do obejrzenia tych prawie 25 minut nagrania. Namawiamy też do wspierania inicjatyw Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Wszystkie potrzebne dane znajdziecie pod filmem :-)Możesz wspomóc działania Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego przy ul. Korowodu 20, 02-829 Warszawa. Można się z nim skontaktować telefonicznie: 22-644-86-78, drogą elektroniczną: misje@salezjanie.pl, poprzez stronę internetową: www.misje.salezjanie.pl >>> Można po prostu wpłacac datki na konto bankowe SOM:

50 1020 1169 0000 8702 0009 6032

Andrzej Grabowski - 11.12.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013