Aktualności >>> Pamiętali o Dniu Papieskim >>>

 .: Przypomnieli postać św. Jana Pawła II

Akademia papieska w świetlicy środowiskowej
w Sątopach-Samulewie

XV Dzień Papieski ochodzono uroczyscie w Sątopach-Samulewie. W świetlicy środowiskowej odbyła się akademia. Po niej mieszkańcy modlili się przy kapliczce w centrum miejscowości.

16 października w całej Polsce obchodziliśmy XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Tradycyjnie, w naszej świetlicy odbyła się akademia poświęcona pamięci św. Jana Pawła II.

Przed bardzo licznie przybyłymi mieszkańcami wystąpiły dzieci, młodzież oraz dorośli. Nawiązując do hasła przewodniego, przedstawione były informacje na temat rodziców i rodzeństwa Karola Wojtyły oraz jego słowa skierowane do wiernych, w których mówił o tym, jak ważna jest rodzina.

Zaprezentowane zostały również wiersze Jana Pawła II . Dzieci zaśpiewały, z wielką radością, utwór z repertuaru Arki Noego "Nie boję się, gdy ciemno jest" dedykując wszystkim ojcom oraz piosenkę religijną "Czy wy wiecie, że jesteście rodziną?".

Najwięcej wzruszeń dostarczyło wszystkim wspaniałe wykonanie "Do Ciebie Mamo" Violetty Villas przez Agnieszkę Jaszczak.

Zespół Ale Babki również uświetnił wieczór swoim występem wykonując "Moje miasto Wadowice" oraz "Barkę".

Po części artystycznej miał miejsce konkurs na temat wiedzy o rodzinie Karola Wojtyły.

Na zakończenie wieczoru odbył się przemarsz ze świetlicy do kapliczki przy dworcu kolejowym i wspólna modlitwa pod przewodnictwem naszego księdza proboszcza Jana Sztygla.

Ewa Matela - Arodź - 17.10.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2015