Aktualności >>> Oskarżeni o wypadki staną przed sądem >>>

 .: Sąd rozstrzygnie o winie

Sąd w Biskupcu zajmie się sprawami bulwersuących wypadków drogowych

Prokuratura Rejonowa w Biskupcu skierowała akty oskarżenia wobec kierowców uczestniczących wypadkach drogowych jakie miały miejsce 11 lipca 2011 r. na trasie Bisztynek-Wozławki >>> i w Bisztynku w dniu 5 września 2011 r. >>> Taką informację otrzymaliśmy od rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Mieczysława Orzechowsiego.

Przypomnijmy. 11 lipca 2011 r. na trasie Bisztynek - Wozławki w wyniku zderzenia się ciężarówki i samochodu osobowego na miejscu zginęły dwie osoby podróżujące na wakacje, na Mazury.

W tej sprawie, Prokuratura Rejonowa w Biskupcu, w dniu 29 listopada 2011 r. skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Biskupcu, przeciwko Janowi C. - mieszkańcowi Troszkowa.

Jan C. oskarżony jest o to, że w dniu 11 lipca 2011 r. na drodze krajowej nr 57 Bisztynek-Wozławki nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu droowym w ten sposób, że kierując samochodem ciężarowym Iveco-Magirus, nie zachował niezbędnego odstępu od jadącego przed nim samochodu ciężarowego Scania, w wyniku czego wykonując manewr hamowania w celu uniknięcia najechania na ten pojazd, zjechał na lewy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z samochodem osobowym Citroen Berlingo, kierowanym przez Witolda G., w następstwie czego kierowca ten oraz pasażerka Anna L.-G. ponieśli śmierć na miejscu, a nadto pasażerki Ewa L.-G. doznała obrażeń ciała stanowiących chorobę realnie zagrażającą życiu, zaś Zofia L.-G. naruszających prawidłowe funkcjonowaie organizmu na okres powyżej 7 dni tj. o przestępstwo z art. 177 par. 1 i 2 kodeksu karnego.

Druga z bulwersujących spraw dotyczyła potrącenia dwóch pań idących chodnikiem w Bisztynku, przez pijanego kierowcę samochodu osobowego.

Także w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Biskupcu, w dniu 24 listopada 2011 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Biskupcu akt oskarżenia przeciwko Janowi M. - mieszkańcowi Bisztynka.

Jan M. oskarżony jest o to, że w dniu 5 września 2011 r. w Bisztynku, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując w stanie nietrzeźwości (1,54 mg/l, co daje nieco ponad 3 promille) samochodem VW Passat, nie zachował szczególnej ostrożności i zjechał na chodnik, w następstwie czego doszło do potrącenia znajdujących się na nim pieszych Haliny S. i Ludomiry K., które doznały obrażeń naruszających prawidłowe funkcjonowanie organizmu na okres powyżej 7 dni tj,. przestępstwo z art. 177 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 178 par. 1 kk. Janusz M oskarżony został również o przestępstwo prowadzenia pojadu mechanicznego w stanie nietrzeźwości tj. z art. 178a par. 1 kk.

Mieczysław Orzechowsi z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie poinformował nas też, że obie te sprawy nie zostały jeszcze rozpoznane przez Sąd Rejonowy w Biskupcu.  Andrzej Grabowski - 22.02.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012