Aktualności >>> Wróżby i zabawa andrzejkowa w szkole w Grzędzie >>>

 .: andrzejkowa zabawa w Grzędzie

Andrzejki w szkole w Grzędzie.

Listopad to miesiąc niezwykły. Wchodzimy w niego tanecznym, halloweenowym krokiem, żeby potem pod koniec listopada świętować ANDRZEJKI! A jeśli Andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole! Przez lata zwyczaje się zmieniły, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą.

Dnia 24.XI.2011 r. w Szkole Podstawowej w Grzędzie odbyła się, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, zabawa Andrzejkowa. Od samego rana dużym zainteresowaniem cieszyła się wróżka, która przepowiadała przyszłość. Każdy chciał się dowiedzieć czegoś o sobie i poznać swój dalszy los. Choć uczniowie wiedzieli, że te przepowiednie trzeba traktować z przymrużeniem oka.

W tym samym czasie na sali gimnastycznej trwała dyskoteka. Jako pierwsi bawili się uczniowie klas 0-3, po nich do zabawy wkroczyli uczniowie starsi z klas 4-6.

Podczas dyskoteki członkowie Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili konkursy nawiązujące do tradycji Andrzejkowej. W poszczególnych klasach uczniowie, rodzice oraz wychowawcy klas przygotowali poczęstunek, na którym można było zjeść domowe ciasto oraz przeróżne słodkości.Zabawa andrzejkowo w szkole w Grzędzie. Fot. Katarzyna Chomicz.

Katarzyna Chomicz - 28.11.2011 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2011