Aktualności >>> Wróżby andrzejkowe i pieczenie pierników na święta w Sułowie >>>

 .: Wieczór Andrzejkowy w Sułowie

Piernikowe Andrzejki w Sułowie

W Sułowie powstaje nowa tradycja. Wieczór Andrzejkowy dla dzieci i młodzieży z sołectwa to nie tylko wróżby i zabawa, ale też nauka wypiekania bożonarodzeniowych pierniczków.

Tak jak w ubiegłym roku, dzieci z Sułowa uczestniczyły w imprezie Andrzejkowej połączonej z pieczeniem pierniczków na święta Bożego Narodzenia. Wiadomo przecież, że pierniki im dłużej leżą, tym są smaczniejsze.

Na początku każde dziecko miało rozwałkować ciasto i wyciąć z niego różne kształty pierników. Kiedy ciasteczka trafiły do piekarnika można było sobie powróżyć, poznać swój los. Następnym punktem programu były gry i konkursy. Dużym powodzeniem cieszył się konkurs na taniec w modnym teraz "Gangnam style".

W przerwie między konkursami odbyło się dekorowanie upieczonych pierniczków, które dzieci mogły zabrać potem do domu. Na koniec odbyło się przelewanie wosku przez klucz. Każda figura woskowa była przez wszystkich oglądana a pomysłów na to, co przedstawia było tyle... ile dzieci uczestniczących w zabawie.Bożena Dąbrowska - 02.12.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012