Aktualności >>> Andrzejowe zabawy pierwszaków z Sątop >>>

 .: Wróżby i zabawy andrzejkowe w szkole w Sątopach

Zabawa andrzejkowa była super!

Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. W dawnych czasach przywiązywano do andrzejkowych wróżb wielką wagę. Podtrzymując tradycje ludowe uczniowie z klasy I ze Szkoły Podstawowej w Sątopach wraz z wychowawczynią i rodzicami przygotowali 29 listopada - Andrzejki klasowe.

Uczniowie pod okiem wychowawcy przygotowali dekoracje, udekorowali salę, ustawili i pięknie przygotowali stoły na których było: ciasto, owoce, napoje oraz świece. Całości dopełniły przygotowane i prowadzone przez dzieci andrzejkowe wróżby.

Wróżono z butów, ciągnięto losy z imieniem przyszłego męża czy żony, wykuwano w serduszku papierowym nazwę zawodu jaki w przyszłości będą wykonywać, kolorowe karteczki dostarczyły informacji co czeka dzieci w przyszłości.

Po wróżbach przyszedł czas na poczęstunek i zabawę przy muzyce. Dzieci z wielkim zaangażowaniem nie tylko pomogły w przygotowaniu andrzejek, ale też dokładnie posprzątały salę po andrzejkowej zabawie. Przygotowując andrzejki dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem, samodzielnością dbając o to, aby wszyscy się świetnie bawili. Zadowoleni i pełni wrażeń, po skończonej zabawie uczniowie wrócili do swoich domów.

Irena Zawistowska - 30.11.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013