Aktualności >>> Andrzejki w przedszkolu >>>

 .: "Najmłodsze" Andrzejki

ANDRZEJKI 2011 W PRZEDSZKOLU

Andrzejki i obrzędy związane z tym dniem stały się już tradycją w Przedszkolu Samorządowym w Bisztynku. Także w tym roku nie mogło zabraknąć zabaw andrzejkowych dla przedszkolaków i z udziałem przedszkolaków.

W tym roku Andrzejki w Przedszkolu Samorządowym odbyły się w dniu 25 listopada. Najpierw przedszkolaki z grupy IV (5-6 latki) zaprosiły wszystkie dzieci i nauczycielki do obejrzenia przedstawienia pt. "Mała, dobra czarownica", które przygotowały pod kierunkiem wychowawczyni.

Następnie przedszkolaki udały się do swoich sal, gdzie czekały na nich wróżby, konkursy, zabawy i tańce przy muzyce. Najbardziej lubiane przez dzieci wróżby to: lanie wosku, wyścig butów, wróżby z serca z imionami, wróżba z kapelusza - "Jaki będę miał w przyszłości zawód?", wróżba z kolorów "Jaki jesteś?" i wróżba z cyfr "Co dobrego czeka Cię w najbliższym czasie?"

W trakcie konkursów dzieci m.in.: oddzielały groch od fasoli, wiązały i rozwiązywały supły, zjadały "zaczarowane jabłko", tańczyły w parach z balonami na gazecie itp.

Rodzice zawsze przygotowują dla dzieci słodki poczęstunek, tak było i tym razem.Halina Meszko - 29.11.2011 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2011