Aktualności >>> Lata 80-te na archiwalnych zdjęciach >>>

 .: Stare zdjęcia z Bisztynka

Archiwum fotograficzne OKiAL i nie tylko...

Zbliża się 50. rocznica powstania w Bisztynku domu kultury i uroczyste otwarcie zmodernizowanego budynku OKiAL. Jednem z elementów uroczystości będzie wystawa fotograficzna dotycząca historii tej placówki.

W archiwum fotograficznym obecnego Ośrodka Klutury i Aktywności Lokalnej musiłbym spędzić dobre kilka godzin, a może i znacznie więcej, by wśród tysięcy zdjęć wyszukać prawdziwe perełki, a pozostałem utrwalić i "zdygitalizować".

Wadą zbioru archiwalnego jest jednak to, że "zaczyna się" on od lat 80-tych XX wieku a jedynie kilka zdjęć jest z okresu wcześniejszego. Tak czy inaczej jest to pokaźny zbiór materiałów historycznych pokazujących i miastezko i ludzi tu niegdyś żyjących i tych, którzy mieszkają tu do dziś.

Dziś publikujemy zaledwie 15 zdjęć wykonanych w latach 80-tych XX wieku. Wśród nich zdjęcie z odsłonięcia tablicy na Kamieniu Plebiscytowym oraz bisztynecki basen, okolica kościoła, banku, aleja Kąpielowa, wygląd budynku przy ul. Kolejowej zwanego "młynem".

Pozostałe to fotgrafie osób pracujących i mieszkających w Bisztynku. Musicie sami sięgnąć do swej pamięci i przypomnieć sobie osoby utrwalone niegdyś na kliszach fotograficznych.Po opublikowaniu zdjęć widocznych powyżej przyszedł do mnie mieszkaniec Bisztynka dysponujący podobnymi. Wśród nich jest unikatowe zdjęcie bisztyneckich Beatlesów (zespół Kometa) wykonane w latach 70-tych XX wieku.

Po raz kolejny okazało się, że publikowanie archiwalnych zdjęć wzbudza duże zainteresowanie. Ponownie namawiam Was do dzielenie się takimi archiwaliami, bo one same opowiadają o historii i ludziach mieszkających w naszym miasteczku. Zdjęcia poniżej pokazują twarze wielu osób, które juz nie żyją...

Andrzej Grabowski - 11.04.2014 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014