Aktualności >>> Zagraniczne ferie >>>

 .: Ferie za granicami

FERIE ZA GRANICAMI

Drugi tydzień ferii zimowych był dla 12 parafian z Bisztynka tygodniem zwiedzania i poznawania Austrii, Włoch, Węgier i Słowacji. Młodzi parafianie skorzystali z zaproszenia ks. Eugeniusza Subocza pracującego na południu Austrii.

Jak pewnie wielu z nas wie, pochodzący z naszej parafii ks. Eugeniusz Subocz od trzech lat pracuje w Austrii (wcześniej w Szwecji i we Włoszech). Będąc u nas w listopadzie, w czasie uroczystości Wszystkich Świętych, zaprosił naszą młodzież do siebie na ferie zimowe. W drugim tygodniu ferii postanowiło z tego zaproszenia skorzystać 12 naszych parafian, (lektorów i scholistki) pod opieką ks. wikariusza Sławomira Brewczyńskiego. Wyruszyli w niedzielę 30.01.2011 r. ok. 16.00, a droga wiodła przez Warszawę, Cieszyn Bratysławę i Wiedeń do Preitenegg w Karyntii (południowa Austria). W czasie tygodniowego pobytu zwiedzali także Wenecję (Włochy), Graz, zamki w Griffen i Hochosterwitz, a w drodze powrotnej także Budapeszt (Węgry).

Młodzież pragnie podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji wyjazdu, szczególnie ks. Eugeniuszowi Suboczowi - za zaproszenie, noclegi i wyżywienie, a także państwu Katarzynie i Dariuszowi Oniszko, p. Mariuszowi Parobijowi, p. Andrzejowi Aleksandrowiczowi oraz p. Reginie Dorniak i całej Wspólnocie Krwi Chrystusa.

Andrzej Grabowski - 08.02.2011 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2011