Aktualności >>> Festiwalowy koncert Energa Varmia Musica w Bisztynku >>>

 .: Koncert muzyki dawnej w kościele

Barokowa, muzyczna mozaika
w barokowym wnętrzu kościoła

W kościele w Bisztynku po raz pierwszy odbył się koncert muzyki dawnej w ramach festiwalu Energa Varmia Musica, którego koncerty i warsztaty muzyczne odbywają się przede wszystkim w Lidzbarku Warmińskim. Na koncert przybyła duża liczba widzów i słuchaczy.

Koncert "Barokowa mozaika", który odbył się wczoraj w barokowym wnętrzu kościoła św. Macieja Apostoła w Bisztynku był częścią festiwalu Energa Varmia Musica odbywającego się pod hasłem "Alla rustica". Koncerty w ramach festiwalu odbywały się i odbywają (do 7 sierpnia) w Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim i Stoczku Klasztornym. Program festiwalu znajdziesz tu >>>

W Bisztynku zaprezentowali się: Anna Mikołajczyk - sopran, Marek Niewiedział - obój, Zbigniew Pilch - skrzypce, Radosław Kamieniarz - skrzypce, Jaroslaw Thiel - wiolonczela i Marta Niedźwiecka - klawesyn.

W programie znalazły się utwory Adama Jarzębskiego, Georga Friedricha Haendel'a, Georga Philippa Telemanna, Marcina Mielczewskiego.

Liczni słuchacze, w każdym z prezentowanych utworów znaleźli elementy i frazy muzyki ludowej różnych narodów. Kompozytorzy darzyli bowiem muzykę ludową wielkim szacunkiem i stąd w ich utworach te elementu oraz... rustykalne hasło tegorocznego festiwalu.

Muzycy po raz pierwszy wystąpili w kościele w Bisztynku. Chwalili znakomitą akustykę ogromnego kościoła a dużą radość sprawiła im duża ilość słuchaczy jacy na koncert przybyli.

Koncert odbył się z inicjatywy dyrektor ośrodka kultury w Bisztynku Wioletty Jaskólskiej, która witała muzyków przed koncertem.

Andrzej Grabowski - 05.08.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016