Aktualności >>> Zorganizowali bal charytatywny dla chorych dzieci >>>

 .: Bal charytatywny w Bisztynku

BAL CHARYTATYWNY DLA CHORYCH DZIECI

Kwotę ponad 7 tysięcy złotych zebrano podczas balu charytatywnego, jaki odbył się w Bisztynku, w dniu 19 lutego 2011 roku. Kwota ta została przeznaczona na pomocdla rodzin dwojga chorych na nowotwory dzieci z gminy Bisztynek, Justynki Szumskiej i Kacperka Czerniawskiego.

Pomysł zorganizowania balu charytatywnego pojawił się w połowie stycznia 2011 roku, a zaczęło się od spotkania Agnieszki Kobryń z Januszem Sękiem podczas posiedzenia Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. Okazało się tam, podczas rozmów, że Pani Agnieszka i Pan Janusz mają wspólnych znajomych - Państwa Szumskich z Sułowa, rodzinę rolników, którą dotknęło nieszczęście - ciężka choroba ich córki Justynki.

Justynka jest uczennicą drugiej klasy Gimnazjum Publicznego w Bisztynku. Od 3 lat zmaga się z chorobą nowotworową (guzem mózgu). Częściowe usunięcie guza spowodowało niedowład prawej strony ciała. Dziewczynka przechodzi kolejne etapy chemio i radioterapii. Jej rodzice posiadają niewielkie gospodarstwo rolne i borykają się z trudnościami finansowymi związanymi z koniecznością ponosenia dużych kosztów leczenia córki.

Janusz Sęk jest kierownikiem zespołu muzycznego "Taurus". W rozmowach z Agnieszką Kobryń zaproponował, że jego zespół może zagrać podczas balu charytatywnego w Bisztynku. Ponieważ Agnieszka Kobryń jest przewodniczącą Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Bisztynku i organizowała już bale i festyny na rzecz dzieci, postanowiła, wraz z grupą zaprzyjaźnionych rodziców, zorganizować taki bal.

Agnieszka Kobryń zaraziła pomysłem Agnieszkę Gach, Iwonę Oleksik i Annę Pietkiewicz. Pomysł spodobał się burmistrzowi Bisztynka Janowi Wójcikowi, dyrekcjom Szkoły Podstawowej i Giumnazjum w Bisztynku. Pozyskano sponsorów i darczyńców i po około 2 tygodniach przygotowań w dniu 19 lutego 2011 roku w sali Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku odbył się I Bal Charytatywny "Dar Serca", na rzecz dzieci chorych na nowotwory, uczących się w szkołach w Bisztynku, z którego dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację Justynki szumskiej i Kacperka Czerniawskiego - ucznia klasy trzeciej SP w Bisztynku.

Uroczyste otwarcie balu nastąpiło tuż po godzinie 20.00. W imieniu organizatorów głos zabrała Agnieszka Kobryń. Podziękowała darczyńcom i sponsorom za ich otwarte i wrażliwe serca. "Nie rzeczywistość sama, ale serce z jakim ku niej przystępujemy daje kształty i kolory. dobroć serca jast tym czym ciepło słońca, ona daje życie" - mówiła Agnieszka Kobryń cytując Henryka Sienkiewicza. Życzyła dzieciom rychłego powrotu do zdrowia, do normalnego życia i funkcjonowania wśród koleżanek i kolegów, wśród swoich rówieśników, a rodzicom wytrwałości i siły.

Na bal przybyło około 70 osób. nie zbarkło burmistrza Jana Wójcika, wiceburmistrz Krystyny Zawistowskiej, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Subocza, dziennikarza Polskiego Radia Olsztyn Mariusza Bojarowicza, kilku radnych, sołtysów, nauczycieli, przedsiębiorców z gminy Bisztynek, ale też osób dla których wpłata 100 zł od pary była prawdziwym "wdowim groszem", gdyż sami również borykają się z problemami finansowymi.

Burmistrz Wójcik nie kryjąc wzruszenia dziękował organizatorom balu za sam pomysł. - Nie można w obliczu cierpienia i bólu (zwłaszcza dzieci) pozostać obojętnym. Wielka to rzecz nieść pomoc i być otwartym i wrażliwym na drugiego człowieka - mówił burmistrz. - Nikt nie może w takich sytuacjach pozostawać sam - dodał. Wyraził też nadzieję, że ten pierwszy bal nie będzie ostatnim i zorganizowane zostaną kolejne.

W trakcie balu odbyły się licytacje prac rodzimych artystów. Licytowano stroik (na każda okazję), malowany ręcznie talerz, wyszywany obraz, portret kobiety, ręcznie wykonaną biżuterię, szalik Reduty Bisztynek, zestaw linorytów "Kobiety w chustach" - pracę dyplomową artystki z Bisztynka. Aukcja cieszyła się dużą popularnością. Wręcz zabrakło dział i przedmiotów.

Podczas balu zorganizowano zabawy i konkursy z nagrodami. Dzięki licznym sponsorom na stołach nie brakowało ciasta, owoców, napojów. Zabawę umilał zepół "Taurus" z Sępopola. Zabawa trwała do rana.

Z licytacji, loterii fantowej i "czekoladowego walczyka" uzyskano kwotę 2.080 złotych. Z całej akcji (oplata za bal, darowizny wpłacane na konto i dochód uzyskany podczas balu) uzyskano kwotę 7.150 złotych. Zbiórka na rzecz chorych dzieci potrwa jeszcze do końca lutego 2011 roku.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyłączyli się w jakikolwiek sposób do organizacji balu. Dobro czynione dziś wraca ze zdwojoną siłą !!!

SPONSORAMI BALU BYLI:

- Burmistrz Bisztynka - Jan Wójcik
- Wiceburmistrz Bisztynka - Krystyna Zawistowska
- Państwo Halina i Ryszard Ćwikowie
- Międzygminny Zakład Kompleksowego Przerobu Odpadów Komunalnych "Sękity"
- Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku
- Państwo Krystyna i Jan Jaciw
- Mariusz Bojarowicz - dziennikarz Polskiego Radia Olsztyn i TVP Olsztyn
- Spółka "Paluzy"
- Państwo Jolanta i Zbiegniew Filipczykowie
- Państwo Teresa i Piotr Maciorowscy
- Państwo Hanna i Roman Kołodziejscy
- Pani Zofia Rucińska
- Państwo Beata i Waldemar Kornatowscy
- Państwo Katarzyna i Zbigniew Madaneccy
- Państwo Krajewscy
- Państwo Teresa i Zbigniew Krawieccy
- Państwo Alina i Robert Mroczkowie
- Państwo Ewa i Włodzimierz Jaworscy
- Państwo Katarzyna i Dariusz Oniszkowie
- Państwo Bogumiła i Jarosław Ziółkowscy
- Państwo Romanowscy
- Państwo Beata i Czesław Klikowie
- Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Bisztynku
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bisztynku - Pani Lidia Tomasik
- zespół "Taurus" z Sępopola
- Pracownia Artystyczka "KamZa Art" - Kamila Zawadzka
- Bisztynek-Kulturowo
- Pani Klaudia Klik
- Pani Urszula Augustyniak
- Pani Iwona Łuczyc
- Pani Halina Zawadzka
- Pani Monika Mierzwińska - Mucha
- Pan Bogdan Celej
- Państwo Krystyna i Jerzy Tatarczakowie
- Państwo Barbara i Piotr Medwidowie

Agnieszka Gach, Agnieszka Kobryń, Iwona Oleksik, and - 22.02.2011 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2011