Aktualności >>> Dni Bisztynka 2010 >>>

 .: Dni Bisztynka 2010

DNI BISZTYNKA 2010

W dniach 9-10 lipca 2010 r. odbywały się Dni Bisztynka. Wszyscy uczestniczący w tym święcie miasteczka mieli okazję nie tylko bawić się podczas festynu na stadionie, ale i poznać historię miasta podczas międzynarodowej konferencji promującej projekt "Legendy w herbach zapisane" realizowany przez Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku. W Dniach Bisztynka brała udział liczna delegacja z miasta partnerskiego - Zelenogradska w obwodzie kaliningradzkim w Rosji.

9 lipca w OKiAL w Bisztynku odbyła się konferencja promująca projekt "Legendy w herbach zapisane". Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz Bisztynka i Zelenogradska. W jej trakcie otwarto wystawę archiwalnych zdjęć obu miasteczek oraz pokazano specjalną prezentację złożoną z archiwalnych zdjęć Bisztynka. O założeniach samego projektu mówiła Magdalena Gutkowska - dyrektor OKiAL. Jednym z najpoważniejszych przedsięwzięć projektu jest budowa skweru przy bisztyneckim "Diabelskim Kamieniu" i uporządkowanie jego otoczenia, a także wydanie specjalnego folderu promującego miasta partnerskie. Poza tym projekt obejmuje konkursy na utwory literackie o charakterze historycznym oraz wykonanie pamiątki regionalnej.

Zobacz prezentację archiwalnych zdjęć Bisztynka

Zobacz prezentację w osobnym oknie >>>

10 lipca był dniem rozrywki na stadionie miejskim dla bardzo licznej rzeszy mieszkańców i gości. Co prawda pocztątkowo publiczności było dość mało, ale sprawił to upał. Swe umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowali goście z Zelenogradska, zespół "Kontakt" działający przy OKiAL w Bisztynku oraz zespół "Airam" z Malborka. Potem przyszedł czas na gwiazdy wieczoru. Publiczność rozbawił Norbi ze swym zespołem, a po występie nie stronił od licznych fanów i fanek. Rozdawał autografy oraz fotografował się z nimi. Zespół "Cliver" zaprezentował muzykę taneczną. Spodobała się na tyle, że zwłaszcza nastoletnie fanki piszczały jak dawniej na koncertach Beatlesów. Wieczór zakończyła zabawa taneczna. Wszystkiemu towarzyszyły ogródki piwne, park zabaw dla dzieci, stoiska gastronomiczne i handlowe oraz wystawy miejscowych twórców i rękodzielników.

Zobacz występy gości z Zelenogradska

Zobacz film w osobnym oknie >>>

Zobacz występ zespołu Kontakt z Bisztynka

Zobacz film w osobnym oknie >>>

Zobacz występ zespołu Airam z Malborka

Zobacz film w osobnym oknie >>>

Zobacz występ Norbiego z zespołem (część I)

Zobacz film w osobnym oknie >>>

Zobacz występ Norbiego z zespołem (część II)

Zobacz film w osobnym oknie >>>

Zobacz występ Clivera (część I)

Zobacz film w osobnym oknie >>>

Zobacz występ Clivera (część II)

Zobacz film w osobnym oknie >>>

Dni Bisztynka 2010 w relacji TVK Bart-Sat z Bartoszyc

Zobacz film w osobnym oknie >>>

Andrzej Grabowski - 11.07.2010 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2010