Aktualności >>> W Sątopach-Samulewie bawiły się babcie i dziadkowie >>>

 .: Tym razem to wnuki opowiedziały bajkę babciom i dziadkom

Dzień Babci i Dzień Dzaiadka w Sątopach-Samulewie

21 stycznia w Świetlicy Środowiskowej w Sątopach-Samulewie odbyło się spotkanie zorganizowane dla seniorów naszej społeczności. Okazją ku temu był Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Wszyscy doskonale wiedzą, że to właśnie babcia i dziadek opowiadają najlepsze bajki na świecie. W podziękowaniu za to wraz z nadzieją na kolejne opowieści dzieci, razem z panią opiekunką, przygotowały tym razem bajkę dla nich. Miała ona postać przedstawienia opartego na bajce braci Grimm "Jaś i Małgosia". Została trochę zmodernizowana i oprawiona humorem oraz wzbogacona pięknymi dekoracjami.

Po przedstawieniu przenieśliśmy naszych seniorów w lata ich młodości, przypominając muzyczne przeboje w wykonaniu solistek śpiewających przy naszej świetlicy. Po piosence "Rudy Rydz" rozległy się wielkie brawa i publiczność prosiła o bis. Wszyscy włączyli się w ponowne wykonanie tego utworu.

Nikt nie oczekiwał, że to święto przerodzi się we wspólną zabawę, która zdawała się nie mieć końca. Goście zostali poczęstowani słodkościami, kawą i herbatą. Te przygotowania to niby nic wielkiego, ale chyba wszystkim otworzyły się serca i uznali, że liczy się wspólnie spędzony czas i ciepła atmosfera. To właśnie na to będą czekać babcie i dziadkowie przy okazji ich kolejnego święta.Ewa Matela-Arodź - 31.01.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013