Aktualności >>> Wystawa litografii w ośrodku kultury >>>

 .: Finisaż wystawy litografii Beaty Kołakowskiej

Litografie Beaty Kołakowskiej w ośrodku kultury

Prace wykonane techniką litografii mogli oglądać uczestnicy finisażu wystawy Beaty Kołakowskiej. Wystawę, której tematem jest pejzaż, można oglądać w ośrodku kultury w Bisztynku.

W ośrodku kultury w Bisztynku odbył się finisaż wystawy litografii Beaty Kołakowskiej. Tematem jej prac jest krajobraz. Artystka zaprezentowała cześć swych prac z cyklu "Pejzaże Niespokojne/Pejzaże Niezgłębione". Co zaskakujące, inspiracją do ich stworzenia były grafiki... medyczne z historycznej książki.

Beata Kołakowska barwnie opowiadała o procesie tworzenia litografii, czyli techniki graficznej druku płaskiego, gdzie rysunek tworzy się na kamieniu litograficznym. Artystka mówiła również o innych technikach graficznych więc finisaż miał też charakter warsztatów graficznych.

Życiorys i dorobek artystki prezentowała dyrektor ośrodka Wioletta Jaskólska, która była też wykładowcą Beaty Kołakowskiej podczas jej studiów na UWM w Olsztynie.

Wystawę prac artystki można oglądać codziennie, w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku w godzinach jego pracy.

Andrzej Grabowski - 10.09.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016