Aktualności >>> Konkurs recytatorski w Bisztynku >>>

 .: Młodzi recytatorzy poezji i prozy

SPOTKANIA Z POEZJĄ W BISZTYNKU

Biblioteka Gimnazjum Publicznego w Bisztynku otrzymała bardzo hojny dar w postaci ponad 700 książek od warszawskiego wydawnictwa "Murator". Książki przywiózł do naszego gimnazjum pan Roman Sarnowski, który wyznał, że jest związany z Bisztynkiem i uczęszczał do tutejszej Szkoły Podstawowej.

Biblioteka otrzymała wiele cennych i bardzo przydatnych książek, które na pewno wzbogacą jej księgozbiór. Biblioteka otrzymała m.in. 30 tomową encyklopedię "Britanica", 30 tomową Wielką Encyklopedię PWN, 20 tomową Historię Polski, wielotomową "Sztukę Świata", wiele słowników, encyklopedii tematycznych, poradników językowych, książek podróżniczych.

Dodatkowo wzbogaciliśmy się o wiele książek z zakresu psychologii, geografii, sztuki, historii i religii. Otrzymaliśmy też wiele wydań o Janie Pawle II, w tym pięknie wydaną wielotomową encyklopedię.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować v-ce prezes wydawnictwa "Murator" Pani Małgorzacie Golińskiej za przekazanie nam tak cennego księgozbioru.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza akcja spotkała się z tak szerokim odzewem. Książki na pewno posłużą nie tylko uczniom, ale również wszystkim pracownikom szkoły, bo... "książki żyją wtedy, kiedy są czytane".

Agnieszka Gogalińska - 08.05.2010 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2010