Aktualności >>> Wizyta w bibliotece publicznej >>>

 .: Pierwszaki odwiedziły bibliotekę

Pierwszaki w bibliotece

W Bibliotece Publicznej w Bisztynku gościli uczniowie klasy I szkoły podstawowej w Bisztynku. Wysłuchały informacji o funkcjonowaniu biblioteki i wzięły udział w konkursach, które okazały się dla nich łatwe, bo doskonale znają niektóre książki i bajki.

Dzieci z klasy I szkoły podstawowej w Bisztynku, wraz ze swoją wychowawczynią Jolantą Dominiak, 17 czerwca odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Bisztynku. Niektórzy byli po raz pierwszy, ale było też kilka osób, które do biblioteki przychodzą często, są jej aktywnymi czytelnikami i wypożyczają książki.

Dzieci, wraz z wychowawczynią, przywitała dyrektor Magdalena Gutkowska. Później bibliotekarka opowiedziała o bibliotece i książkach znajdujących się w jej zbiorach. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie na temat szanowania książek i tego jak należy się z nimi obchodzić i czego nie wolno robić w trakcie czytania, aby się nie zniszczyły.

Przygotowano fragmenty bajek i baśni, po przeczytaniu których dzieci bardzo szybko poradziły sobie z odgadnięciem tytułów. Uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą na temat postaci bajkowych i bez problemów poradziły sobie z poprawieniem błędnych tytułów bajek, czy odpowiedzią na różne pytania dotyczące przygód bajkowych bohaterów.

Po rozmowie na temat ulubionych postaci, dzieci miały zadanie narysowania ich. Na koniec uczniowie dostali drobne upominki w postaci lizaków i folderów dotyczących Bisztynka.

Justyna Kwaśniewska - 19.06.2013 r.Copyright: www.bisztynek24.pl 2014