Aktualności >>>  Biegali z "Diablo" >>>

 .: Bieg z gwiazdą boksu

Pobiegli z "Diablo" Włodarczykiem

Bokserski mistrz świata Krzysztof "Diablo" Włodarczyk był gościem specjalnym ósmej edycji "Biegu z gwiazdą" w Bartoszycach. W biegu wzięli udział sportowcy z naszej gminy. Bisztynek reprezentowała tylko jedna biegaczka. Zajęła III miejsce. Więcej biegaczy reprezentowało Grzędę i Wozławki. Również stawali na podium.

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk to aktualny mistrz świata boksu federacji WBC, wagi junior ciężkiej. Ten tytuł obronił 22 czerwca 2013 r. pokonując w Moskwie Rosjanina Rachima Czakijewa przez techniczny nokaut. Walka zakończyła się w ósmej rundzie.

Walka odbyła się na kilka dni przed wizytą w Bartoszycach i stąd na twarzy "Diablo" widoczne były jej ślady w postaci podbitego prawego oka i sklejonego nad nim łuku brwiowego.

Na spóźnionego o około 2 godziny Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka na placu w bartoszycach czekało kilkuset mieszkańców miasta i okolic. "Diablo" spóźnił się bo jadąc do Bartoszyc pomylił drogi. Włodarczyk wjechał na tzw. "kwadrat" jako pasażer na motocyklu miejscowego klubu Wiraż. Następnie odpowiedział na kilka pytań, przeprowadził krótką rozgrzewkę, wręczał medale dla najlepszych zawodników oraz podpisywał zdjęcia, kartki, koszulki, a nawet ręce. Bisztynek w biegach reprezentowany był tylko przez tegoroczną absolwentkę klasy III szkoły podstawowej - Darię Rudzką. W swoim biegu, w kategori wiekowej klas I-III zajęła ona III miejsce i stanęła na podium a od tegorocznej gwiazdy biegu otrzymała puchar, dyplom, uścisk dłoni oraz - nieco później - autograf na koszulce. W tym samym biegu, na mecie wyprzedziła ją Oliwia Jankowska reprezentująca Szkołę Podstawową w Grzedzie, która zajęła miejsce II.

W kategorii chłopców z klas I-III na trzecim miejscu bieg zakończył Sebastian Gach z Grzędy. Oprócz reprezentantów Grzędy i Bisztynka w tegorocznym "Biegu z gwiazdą" udział wzięły też przedszkolaki reprezentujące Wozławki: Agata i Błażej Speruda.

Oto miejsca zajęte przez lekkoatletów z naszej gminy:

I kategoria dziewczęta - przedszkola rocznik 2006 i młodsze
4. Młyńska Nikola - Grzęda
8. Mrówka Oliwia - Grzęda
16. Speruda Agata - Wozławki

I kategoria chłopcy - przedszkola rocznik 2006 i młodsze
14. Speruda Błażej - Wozławki

II kategoria dziewczęta - rocznik 2005 -2003 - klasy I-III
2. Jankowska Oliwia - Grzęda
3. Rudzka Daria - Bisztynek
7. Woroch Dagmara - Grzęda

II kategoria chłopcy - rocznik 2005 -2003 - klasy I-III
3. Gach Sebastian - Grzęda
12. Karczyk Dominik - Grzęda

III kategoria dziewczęta - rocznik 2002 -2000 - klasy IV-VI
4. Mrówka Dominika - Grzęda
11. Młyńska Klaudia - Grzęda

III kategoria chłopcy - rocznik 2002 -2000 - klasy IV-VI
4. Kulicki Jakub - Grzęda
7. Gach Rafał - Grzęda
9. Kulicki Szymon - Grzęda
15. Siwik Sebastian - Grzęda

We wszystkich biegach wzięły udział 154 osoby.Andrzej Grabowski - 02.07.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013