Aktualności >>> Uroczystość w Łędławkach >>>

 .: XI Bieg z Gwiazdą w Bartoszycach

Nasi w biegu z Otylią Jędrzejczak

Z udziałem Otylii Jędrzejczak, mistrzyni olimpijskiej w pływaniu z Aten (2004) odbył się w Bartoszycach "Bieg z gwiazdą". Uczestniczyło w nim kilkoro zawodników i zawodniczek z Bisztynka.

W niedzielę, 29 czerwca, w Bartoszycach odbył się XI Bieg z Gwiazdą. Gwiazdą w tym roku była medalistka olimpijska, mistrzyni świata i wielokrotna mistrzyni Polski w pływaniu Otylia Jędrzejczak.

Na Otylię w Bartoszycach czekało kilkaset osób. Zaraz po przyjeździe na Plac Bohaterów Westerplatte "Motylia" została otoczona wianuszkiem fanów proszących o zdjęcie. Mistrzyni olimpijska nikomu nie odmówiła wspólnej fotografii, tak samo zresztą jak podpisu, rozsyłając przy tym na prawo i lewo czarujące uśmiechy.

W biegach, w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach startowali też mieszkańcy Bisztynka. Na podium stanął Maciej Duplicki (3 miejsce, kat.III chłopcy 800 m). Na 5 miejscu swój bieg zakończyła Daria Rudzka (kat. III dziewczęta, 800 m). Oboje skończyli w tym roku kl. IV podstawówki. Jedną z najmłodszych uczestniczek biegu była Natalka Żuchowska (4 lata). Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali medal Otylii Jędrzejczak.

Katarzyna Rudzka, Grzegorz Kwakszys - 01.07.2014 r.Copyright: www.bisztynek24.pl 2014