Aktualności >>> Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej >>>

 .: Młodziez przystąpiła do sakramentu bierzmowania

Są już dojrzałymi chrześcijanami

Ks. biskup Jacek Jezierski udzielił, w dniu 12 maja 2012 roku, sakramentu Bierzmowania około 60-osobowej grupie młodzieży z Gimnazjum Publicznego w Bisztynku. Uroczystość odbyła się w kościele w Bisztynku, w obecności kapłanów z parafii w Bisztynku, Sątopach, Grzędzie i Paluzach, Wozławkach i Sułowie oraz dziekana dekanatu Reszel ks. Janusza Budyna i ks. Sławomira Brewczyńskiego pracującego na Litwie, a także rodziców młodziezy i parafian.

Nabożeństwo koncelebrowali ks. bp Jacek Jezierski i ks. Sławomir Brewczyński. Słowo Boże wygłosił bp. Jezierski przypominając wiernym znaczenie i historię sakramentu Bierzmowania, czyli sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Młodzież odnowiła przyrzeczenia chrzcielne i złożyła wyznanie wiary po czym wszyscy zostali namaszczeni olejem Krzyżma Świętego.

Niespodziankę młodym, dojrzałym (?) chrześcijanom przygotował ks. Brewczyński, kóry podarował tym, kórych uczył jeszcze rok temu, obrazki z wizerunkami świętych, których młodzi ludzie wybrali jako patronów sakramentu. Niektórzy sprawili księdzu nie lada kłopot wybierając np. świętego Idziego.

Poniżej przedstawiamy fotorelację i prezentację z uroczystości.

Zobacz prezentację w osobnym oknie >>>  Andrzej Grabowski - 13.05.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012