Aktualności >>> Młodzież przystąpiła do bierzmowania >>>

 .: Bierzmowanie 2015

Młodzież przystąpiła do bierzmowania

Ksiądz arcybiskup, metropolita warmiński senior Edmund Piszcz udzielił dziś (17 maja 2015 r.) sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej z gminy Bisztynek.Abp Piszcz namaścił młodzież Krzyżmem świętym, czyli "naznaczył pieczęcią daru Ducha Świętego". Od tej pory wszyscy bierzmowani stali się - przynajmniej symbolicznie - dojrzałymi chrześcijanami.

Poprzez sakrament bierzmowania młodzi gimnazjaliści stali się świadomymi apostołami Chrystusa i głosicielami Ewangelii a przynajmniej tak być powinno.

Zgodnie z liturgicznym zwyczajem i prawem udzielenie sakramentu poprzedzone było odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i złożeniem wyznania wiary.

Mszę świętą koncelebrowali ks. arcybiskup senior Edmund Piszcz i ks. Łukasz Sadko. Uroczystość zgromadziła kapłanów z okolicznych parafii działających na terenie gminy Bisztynek, gdyż ze wszystkich tych parafii pochodzą bierzmowani. Wzięli w niej udział m.in. dziekan dekanatu Reszel ks. Dyzma Wyrostek, ks. Tomasz Stempkowski proboszcz z Korsz , ks. Aleksander Sieńkowski z Wozławek i Sułowa.

Kazanie wygłosił ks. abp Edmund Piszcz. Mówił w nim o darach Ducha Świętego. Szczególnie podkreślał i omawiał dar rady. - Bóg udziela nam rad poprzez nasze sumienie - mówił. - Nasze sumienie przejawia się w spełnianiu trzech zadań. Przed czynem jest ostrzeżeniem, w trakcie czynu - świadkiem a po czynie - sędzią. Bądźcie więc sumieniu posłuszni bo z rad Ducha Świętego przekazywanych przez sumienie trzeba korzystać. Można sumienie zagłuszyć przed czynem i w jego czasie. Można je zagłuszać i potem, ale kiedyś się odezwie i będzie sędzią srogim - mówił w kazaniu abp Piszcz.

Andrzej Grabowski - 17.05.2015 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2015