Aktualności >>> Teraz pora na prywatnych właścicieli >>>

 .: Oby więcej takich kamieniczek

Kolorowy Bisztynek

Kończy się odnawianie kamieniczek przy ul. Bocznej i Findera w Bisztynku. Bisztynek stał się bardziej kolorowy i estetyczny. Wkrótce mają być odnowione kolejne kamieniczki. Pochwalamy to i chwalą to mieszkańcy, nie tylko odnowionych kamieniczek.

- Dziennikarze zaburzają proporcje rzeczy złych i dobrych - powiedziała mi wczoraj czytelniczka naszej strony. - Nie można wyłącznie krytykować naszych mieszkańców, trzeba pisać też o rzeczach pozytywnych - mówiła.

Częściowo zagadzamy się z tym "zarzutem". Częściowo, bo trudno jest pomijać zjawiska negatywne, których - niestety - jest wiele. Wydaje nam się, że o pozytywnych przejawach aktywności mieszkańców i urzędników też piszemy. Trudność polega jednak na tym, że o rzeczach pozytywnych się nas nie informuje a o negatywnych informuje natychmiast.

Aby poprawić wspominane proporcje przedstawiamy fotorelację z remontu i odnowienia trzech kamieniczk przy ul. Findera i Bocznej. Zdjęcia wykonywaliśmy co kilka dni. Taki Bisztynek (jak na zdjęciach z 9 maja) chciałoby się oglądać w jak największej ilości jego zakątków i ulic. Dlatego pochwalić należy urzędników gminnych za to, że zdecydowali się na odnowienie kamieniczek. Chwalimy też dziś (to nie będzie trwało ciągle) ZGKiM za ogłoszenie przetargów na remonty pokryć dachowych na 5. czy 6. innych budynkach w Bisztynku. Pochwalimy urzędników jeśli zacznie być wykonywany remont i odnowienie kamieniczki przy. pl. Buczka oraz Bramy Lidzbarskiej. Pochwalimy też burmistrza, bo niby dlaczego mielibyśmy go nie pochwalić - jeśli zaplanowane odnowienia zaczną być realizowane.

Niestety nie wiemy, czy pochwalimy prywatnych właścicieli kamieniczek i wspólnoty mieszkaniowe. Przy tak kolorowo odnowionych kamieniczkach przy ul. Findera i Bocznej stoją kamienice odrapane i wymagające również odnowienia elewacji. To obecnie wygląda tak kontrastowo, że ów kontrast należy znacząco i szybko zmniejszyć.

Liczymy zatem na dobrą wolę i poczucie estetyki wspominanych właścicieli i wspólnot mieszkaniowych. Zapewniamy, że przejawy tej dobrej woli opiszemy, aby nie burzyć proporcji między krytyką a chwaleniem. Musimy jednak zapewnić również, że brak dobrej woli i poczucia estetyki też opiszemy. Z identycznych przyczyn.

Aha! Ewentualne tłumaczenia o braku kasy na takie remonty nie będą przez nas brane pod uwagę. Właściciel lub wspólnota, poza korzystaniem z budynku a nawet osiąganiem finansowych korzyści z fakty bycia właścicielem ma też pewne obowiązki. Jednym z nich jest utrzymanie nieruchomości w należytym stanie, także estetycznym.Andrzej Grabowski - 10.05.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013