Aktualności >>> Procesja Bożego Ciała przeszła przez Bisztynek >>>

 .: Procesja wiernych w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Boże Ciało 2012 w Bisztynku

Podobnie jak w całej Polsce, także w Bisztynku, ulicami miasteczka, do czterech ołtarzy, przeszła procesja parafian i licznych gości.

Ten dzień tradycyjnie nazywamy Bożym Ciałem, a w rzeczywistości jest to Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Wierni szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Pamiątkę tego wydarzenia kościół katolicki obchodzi także w Wielki Czwartek, wtedy jednak rozpamiętuje się także Mękę Jezusa Chrystusa, uroczystość Bożego Ciała natomiast ma charakter dziękczynny i radosny.

Uroczystości w Bisztynku skupiły bardzo liczną rzeszę wiernych. Sprzyjała temu pogoda. Procesja, po Mszy świętej, przeszła do czterech ołtarzy usytuowanych przy. pl. Chopina, przy kościele poewangelickim, przy ul. Żeromskiego oraz przy Krzyżu misyjnym, na dziedzińcu kościoła.

W procesji asystowali myśliwi z koła łowieckiego "Sójka" w Bisztynku, ze sztandarem i w galowych mundurach. Uczestniczyły w niej też dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej i te, które obchodziły I rocznicę tego Sakramentu. Jeden z ołtarzy od lat przygotowują strażacy z miejscowej OSP. Tak było i w tym roku. Przy ołtarzu zaciągnęli wartę honorową.

Za liczne przybycie oraz pomoc w organizacji procesji dziękował, kończąc uroczystość, proboszcz bisztyneckiej parafii ks. kan. dr Eugeniusz Bartusik.  Andrzej Grabowski - 07.06.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012