Aktualności >>> V miejsce chłopców z Gimnazjum >>>

.:Sztafetowe Biegi Przełajowe SZS - Biskupiec 2008

Sztafetowe Biegi Przełajowe

15 października 2008 roku w Biskupcu odbył się Finał Wojewódzki Sztafetowych Biegów Przełajowych Szkolnego Związku Sportowego. Wystartowały w nim reprezentacje: chłopców ze Szkoły Podstawowej w Bisztynku, dziewcząt z Gimnazjum Publicznego w Bisztynku i chłopców z Gimnazjum Publicznego w Bisztynku.

Reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Bisztynku zajęła ostatecznie 16 miejsce wśród 20 reprezentacji szkół podstawowych. Chłopcy biegli na dystansie 10 x 800 metrów; nie dali się zdublować przez zwycięzców w przeciwieństwie do kolejnych reprezentacji. Szkołę reprezentowali: Bartek Szmit (3:14,24), Adrian Kośmider (3:12,80), Bartek Lisicki (3:25,66), Tobiasz Oleksik (3:12,71), Tomek Kornatowski (3:25.04), Marek Hołoweńczak (3:13,44), Artur Grabowski (3:25,94), Kamil Rudzki (3:13,15), Łukasz Fortas (3:14,09), Patryk Pietruszczyk (3:22,86)

Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7 z Giżycka przed SP Młynary i SP nr 6 z Braniewa. Za sztafetą z Bisztynka uplasowały się m.in. SP Lubawa i SP Pasym.

Dziewczęta z Gimnazjum Publicznego w Bisztynku zajęły ostatecznie 14 miejsce wśród 24 sztafet. Biegły na dystansie 10 x 800 metrów. Po piątej zmianie były nawet na miejscu V lecz tej znakomitej pozycji nie zdołały utrzymać do końca. Sztafeta dziewcząt biegła w składzie: Ewa Maćkowiak - 3:10,28 (XIII), Patrycja Hołoweńczak - 3:05,66 (VIII), Agnieszka Ziółkowska - 3:16,66 (IX), Anna Chałupka - 3:14,19 (IX), Marta Kosmala - 3:04,32 (V), Ewelina Wasilewska - 3:27,28 (VII), Manuela Blajer - 3:29,93 (VIII), Monika Czubacka - 3:17,87 (VIII), Dominika Wróblewicz - 3:25,02 (IX), Karolina Saramak - 3:31,74 (XIV).

Najlepszy wynik osiągnęli, podczas zawodów chłopcy reprezentujący Gimnazjum Publiczne w Bisztynku. W biegu 10 x 1000 metrów zajęli 5 miejsce na 22 startujące sztafety. Do miejsca trzeciego zabrakło około 10 sekund. W sztafecie nie biegło dwóch podstawowych biegaczy z Gimnazjum i to prawdopodobnie zdecydowało o zajęciu piatego, a nie trzeciego miejsca. Chłopcy biegli w składzie: Łukasz Chodorowski - 3:11,02 (IV), Tomasz Kiejno - 3:30,92 (XI), Daniel Goszewski - 3:29,91 (XI), Przemek Więczkowski - 3:26,28 (VIII), Daniel Banaszek - 3:01,12 (V), Kamil Kwaśniewski - 3:34,39 (V), Patryk Wojciuszkiewicz - 3:25,19 (IV), Waldemar Bulla - 3:21,86 (IV), Mateusz Pakoca - 3:23,62 (V), Kamil Uściński - 3:10,49 (V). Sztafeta z Bisztynka otrzymała puchar oraz dyplom.

Sztafetowy bieg chłopców z gimnazjów wygrała reprezentacja Gimnazjum Nr 12 z Olsztyna przed Gimnazjum Nr 5 z Elbląga i Gimnazjum Nr 2 z Giżycka.