Aktualności >>> Briz Zelenogradsk vs Reduta Bisztynek >>>

.: Reduta zagrała w Rosji

BRIZ ZELENOGRADSK VS REDUTA BISZTYNEK

Po raz pierwszy w historii klubu piłkarze Reduty rozegrali mecz na terytorium innego państwa. Przeciwnikiem Reduty była rosyjska drużyna Briz z leżącego nad Bałtykiem w Obwodzie Kaliningradzkim miasta Zelenogradsk. Okazją do rozegrania meczu były obchodzone w dniach 7-8 sierpnia Dni Miasta Zelenogradska.

Przypomnijmy, że drużynę Briz gościliśmy w ubiegłym roku na obchodzonych w lipcu Dniach Bisztynka. (Reduta przegrała wówczas 1:4. Zobacz zdjęcia >>>>) Wyjazd na mecz doszedł do skutku dzięki naszym władzom miasta na czele z burmistrzem Janem Wójcikiem, przewodniczącym Rady Miejskiej Zbigniewem Filipczykiem oraz dyrektorką OKiAL Magdaleną Gutkowską, która ten wyjazd ujęła w projekcie " Legendy w herbach zapisane".

Co do strony sportowej, to nie potraktowałem meczu jako przygotowanie do nowego sezonu, ale jako mecz "przyjaźni", nawiązanie dobrych stosunków na dalsze lata. Zresztą, strona rosyjska chciałaby, aby takie mecze odbywały się częściej, przynajmniej 2-3 razy w roku. Czy tak będzie - zobaczymy.

Sam mecz przebiegał w sportowej atmosferze. Dopóki mieliśmy siły mecz był w miarę wyrównany. Szczególnie w pierwszej połowie zagraliśmy dobrze, co potwierdzali po meczu kibice gospodarzy. W ostatnich 15-20 minutach tracimy cztery bramki (w tym jedna po nieporozumieniu środkowych obrońców, druga po ewidentnym spalonym). Chociaż sami w końcowych minutach mieliśmy 2-3 sytuacje na strzelenie bramki, to ostatni cios zadają gospodarze i prawie z końcowym gwizdkiem sędziego ustalają wynik meczu na 5:1. Z przebiegu meczu wynik jest trochę za wysoki, ale, że był to mecz "przyjaźni" nie będziemy rościć żadnych pretensji. Z różnych powodów do Zelenogradska nie pojechali m.in.: Bogdan Bilicki, Łukasz Tabaka, Krzysiek Zalewski, Łukasz Goszcz, Tomek Struj, Kamil Szkoda, Damian Kurpiński, Daniel Szmit oraz dwaj bramkarze Marcin Klik i Oktaw Moskalik. Z tego względu w ekipie, która udała się do Rosji znaleźli się dwaj piłkarze Kormorana Lutry Artur Kuberski i Dariusz Wiśniewski.