Aktualności >>> Czytali dzieciom na głos >>>

 .: "Cała Polska czyta dzieciom" w Bisztynku

Czytali dzieciom książki na głos

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bisztynku wysłuchali czytanych na glos fragmentów literatury dziecięcej w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Dzieci przyznały szczerze, że ich rodzice czytają im bardzo rzadko.

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku, wzorem poprzednich lat, włączyła się w obchody XIII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W tym roku przebiega on pod hasłem: "Czytanie mądra rzecz". Jest to część akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

W dniach 4-6 czerwca zaproszeni goście oraz bibliotekarz szkolny p. Marzena Magdziarz czytali uczniom z klas I-III.

Dzieci usłyszały różne interpretacje wierszy Juliana Tuwima. Poznali baśnie warmińskie oraz przenieśli się w świat sympatycznego żółwika Franklina.

W tym roku bibliotekarz dzieciom czytali:
- Halina Symanowicz - emerytowaną polonistka,
- Agnieszka Gogalińska - polonistka z Gimnazjum Publicznego w Bisztynku,
- Andrzej Grabowski – dziennikarz „Gońca Bartoszyckiego” i red. naczelny portalu Bisztynek24.pl,
- Karolina Piórkowska i Monika Długińska – stażystki z naszej placówki.

Akcja "Cała Polska czyta dzieciom" zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych do codziennego czytania dzieciom. Przypomina też o potrzebie kontrolowania ilości programów telewizyjnych oraz gier komputerowych, które w życiu współczesnych dzieci zajmują, niestety, coraz więcej czasu.

Z rozmów z dziećmi, przeprowadzonych podczas akcji wynika, że niewielu rodziców czyta swoim dzieciom. Dzieciaki przyznawały, że nawet gdy o to proszą swoich rodziców, ci odpowiadają, że nie umieją czytać, albo tłumaczą się brakiem czasu. Niektóre przyznawały szczerze, że w domu nie mają żadnych książek ale czytają teksty... na telefonie. Przerwy między lekturami, uczniowie klasy Ia wykorzystywali do popisów swej sprawności fizycznej, co znakomicie poprawia uwagę przed słuchaniem kolejnego fragmentu literatury.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Marzena Magdziarz, Andrzej Grabowski - 06.06.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014