Aktualności >>> Otwarcie Centrum Informacji Turystycznej w Bisztynku >>>

 .: Uroczyste otwarcie CIT w Bisztynku

Centrum Informacji Turystycznej w Bisztynku uroczyście otwarte

Wybudowany w ciągu sześciu miesięcu nowy budynek Centrum Informacji Turystycznej w Bisztynku został w piątek (26. października) uroczyście otwarty.

Budynek Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Findera w Bisztynku powstał w ekspresowym tempie. Inwestycję rozpoczęto w kwietniu 2012 r. od wyburzenia budynku w którym kiedyś była poczekalnia dla pasażerów PKS, później księgarnia i sklep z odzieżą. We wrześniu 2012 budynek o architekturze nawiązujcej do zabytkowej zabudowy miasteczka oddano do użytku. Inwestycję realizowała firma budowlana Piotra Pachuckiego z Biskupca.

Zanim doszło do budowy gmina Bisztynek postarała się o środki finnsowe na tę inwestycję. Wartość całej inwestycji ostatecznie wyniosła 771.832 zł 36 gr a kwota uzyskanego dofinansowania wyniosła 500.000 zł. Dofinansowanie przyznała Lokalna Grupa Działania "Warmiński Zakątek" do której gmina Bisztynek należy. LGD "Warmiński Zakątek" była dysponentem środków przeznczonych na działanie pod nazwą "Wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju". Najprościej mówiąc: dofinansowanie uzyskano z Unii Europejskiej przy współdziałniu z Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie i LGD "Warmiński Zakątek".

Kilka dni przed uroczystym otwarciem w budynku CIT swą tymczasową siedzibę znalazł Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej i będzie tam funkcjonował do czasu zakończenia remontu i przebudowy budynku ośrodka kultury. OKiAL nie zajął jednak wszystkich pomieszczeń budynku. Jedno z nich jest już teraz przeznaczone na działalność turystyczno-promocyjną.

Gości przybyłych na uroczystość otwarci witał burmistrz Jan Wójcik. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali: Dorota Zalewska - dyrektor depatramentu turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, Małgorzata Ofierska - prezes LGD "Warmiński Zakątek", Piotr Pachucki - wykonawca inwestycji, Zbigniew Filipczyk - przewodniczący Rady Miejskiej w Bisztynku i Jan Wójcik - burmistrz Bisztynka. Budynek i pracujce w nim osoby pobłogosławił proboszcz parafii w Bisztynku ks. Janusz Rybczyński.

Goście zwiedzili budynek i zapoznali się następnie z walorami turystycznymi gminy i miasta Bisztynek. Specjalną prezentację na ten temat przygotowała Justyna Kobryń z UM w Bisztynku. Zrealizowania inwestycji gratulowała władzom i mieszkańcom Dorota Zalewska podkreślając, że CIT w Bisztynku ma realne szanse na wysokie notowania w rankingach podobnych instytucji i miejsc w województwie i w kraju.

Goście mieli też okazję wymienić uwagi i poglądy na temat szeroko pojętej turystyki w niewielkich miejscowościach naszego regionu. Udało nam się usłyszeć, że dyrektor Dorocie Zalewskiej bardzo podoba się Bisztynek i będzie starała się pomóc w jego promocji oraz w działalności samego Centrum.

Centrum Informcji Turystycznej zacznie swą działalność promocyjną w nowym sezonie turystycznym.Andrzej Grabowski - 28.10.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012