Aktualności >>> Biegali z Mariuszem Czerkawskim >>>

 .: Uczniowie z Bisztynka biegali z Mariuszem Czerkawskim

Biegali z Mariuszem Czerkawskim

Najlepszy polski hokeista w historii, Mariusz Czerkawski, był gościem specjalnym tegorocznego "Biegu z gwiazdą". Choć kiepska pogoda z pewnością zniechęciła niektórych do wyjścia z domu, to i tak na Placu Konstytucji 3 Maja pobiegło wielu chętnych, a wśród nich uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej w Bisztynku.

Czerkawski przyjechał do Bartoszyc w niedzielę przed południem. Kiedy pojawił się na tzw. "kwadracie", miejscu, które od lat jest areną biegów ulicznych w Bartoszycach, czekała już na niego niemała grupa. "Uzbrojeni" w aparaty fotograficzne mieszkańcy nie odrywali obiektywów od dawnej gwiazdy lodowisk NHL.

Czerkawski wcale nie wyglądał na gwiazdę, nie zachowywał się jak gwiazda. Mówił cicho, stał skromnie, jakby nieco speszony powitaniem, jakie mu zgotowano w Bartoszycach. Nikomu nie odmówił wspólnego zdjęcia, autografu. W stronę aparatów i kamer posyłał czarujący uśmiech.

Chętnych do wspólnego zdjęcia z byłym zawodnikiem klubów amerykańskich i kanadyjskich NHL nie brakowało, choć Plac Konstytucji 3 Maja widział już większe tłumy na "Biegu z gwiazdą". Tym razem jednak figla spłatała pogoda. Od rana w mieście wiało i padało, przez co z pewnością frekwencja uczestników była niższa.

Kto jednak chciał przyjść, ten nie szukał wymówek. Tradycyjnie nie zawiedli zawodnicy z Bisztynka i Dzietrzychowa, jak co roku pojawiły się Galiny. Brawa dla opiekunów tamtejszej młodzieży, którzy zawsze stawiają się na bartoszyckich zawodach.

Biegi odbyły się w dziesięciu kategoriach. Startowali też zawodnicy niepełnosprawni, którzy ścigali się na wózkach, tzw. handbikach. Wśród nich była Monika Pudlis, uczestniczka niedawnej paraolimpiady w Londynie.

Wśród zaproszonych gości była także Agata Kruszewska z Polskiego Komitetu Olimpijskiego. To z nią współpracował Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji, kiedy organizował konkursy plastyczne "Vancouver 2010" i "Moje Euro 2012".

Szkołę Podstawową im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku reprezentowało 38 uczniów, pod opieką Wandy Mielczarek, Jolanty Dominiak i Magdaleny Marczak. Dziesięcioro z naszych reprezentantów zajęło ostatecznie miejsca w pierwszej dziesiątce. Olbrzymi sukces zanotował Kuba abelski, kóry jako jedyny z naszych uczniów stanął na najwyższym stopniu podium.

Oto wszystkie osoby, które swoje biegi zakończył w pierwszej dziesiątce:

II kategoria - dziewczęta (rocznik 2005-2004) - trasa biegu 450 m - Katarzyna Drozdowska kl. II b - 8 miejsce;

II kategoria - chłopcy (rocznik 2005-2004) - trasa biegu 450 m - Jakub Maksymowicz kl. II b - 5 miejsce;

III kategoria - dziewczęta (rocznik 2003-2002) - trasa biegu 900 m - Sylwia Pietruszczyk kl. IV a - 8 miejsce, Daria Rudzka kl. III a - 6 miejsce, Oliwia Parzych kl.IV b - 5 miejsce;

IV kategoria - dziewczęta (rocznik 2001-2000) - trasa biegu 900 m - Justyna Stefańska kl.VI b - 8 miejsce, Emilia Kolesar kl.VI a - 9 miejsce, Klaudia Stefańska kl.VI b - 4 miejsce;

IV kategoria - chłopcy (rocznik 2001-2000) - trasa biegu 900 m - Kuba Abelski kl.VI b - 1 miejsce;

V kategoria - chłopcy (rocznik 1999) - trasa biegu 1350 m - Patryk Bogdaniuk kl.VI b - 7 miejsce.

Na zakończenie rozlosowane zostały nagrody wśród wszystkich biegaczy. Kilka nagród wylosowali też nasi uczniowie: Wiktoria Drozdowska - kubek, Julia Augustyniak i Wiktoria Gadzała - karnet na pizzę, Kamil Misior - komplet rakietek do badmintona.Grzegorz Kwakszys (Gazeta Olsztyńska), Magdalena Marczak - 24.09.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012