Aktualności >>> W Grzędzie opisali, namalowali i sfotografowali czysty las >>>

 .: Wyróżnienie w konkursie "Czysty Las"

"CZYSTY LAS" W GRZĘDZIE

26 listopada w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie odbyło się podsumowanie VI edycji konkursu "Czysty las".

Wśród sprawozdań, które napłynęły ze 116 szkół naszego województwa, zostały zauważone i wyróżnione prace uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Polskiego Towarzystwa Leśnego w Grzędzie. Uczniowie w ramach konkursu w kategorii "Las w sztuce" wykonali wiele ciekawych prac plastycznych, uroki lasu uwiecznili na fotografiach oraz swe doznania związane z naturą przelali na papier jako piękne wiersze. Prace te świadczą o wrażliwości naszych podopiecznych na piękno przyrody i wskazują, że sprawy lasu nie są im obojętne.

Delegatka młodych twórców - uczennica kl. V Sandra Zakrzewska została uhonorowana wyjazdem do Olsztyna, gdzie odebrała dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci pięknych albumów, książek oraz plansz edukacyjnych. Sandrze towarzyszyła wychowawczyni - Anna Augustyniak-Olszyńska i nadleśniczy Nadleśnictwa Bartoszyce - p. Pampuch. Na tę uroczystość przybyli także przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz nadleśnictw, przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz sponsorzy.

Na cześć laureatów fanfary na rogach zagrał zespół sygnalistów. Uczniowie jednej z olsztyńskich szkół przedstawili spektakl, dotyczący prawidłowego zachowania się w lesie. Wystąpił tez ludowy zespół muzyczny z Kadzidłowa. Na koniec uczestnicy spotkania zostali ugoszczeni smacznym obiadem.

Agnieszka Pieckowska - 03.12.2010 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2010