Aktualności >>> Gminne Dożynki 2008 >>>

 .: Gminne Dożynki 2008

GMINNE DOŻYNKI 2008

14 września 2008 r. w Bisztynku odbyły się Gminne Dożynki 2008. Święto Plonów skupiło dużą liczbę mieszkańców i gości i nawet przejmujący chłód nie był w stanie zmiechęcić do korzystania z licznych atrakcji festynu na stadionie miejskim.

Święto Plonów rozpoczęło się Mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie ulicami miasta przeszedł barwny korowód z wieńcami dożynkowymi na stadion miejski, gdzie odbywały się występy artystyczne, możba było spróbować regionalnych dań i skorzystać z licznych stoisk handlowych oraz nabyć wyroby miejscowych artystów i rękodzialników. Imprezę zakończyła zabawa taneczna trwająca do poźnych godzin nocnych.

W tym roku starostami dożynek byli: Marianna Trojanowska z Księżna prowadząca wraz z mężem gospodarstwo ukierunkowane na hodowlę bydła mlecznego oraz Piotr Medwid z Paluz, rtównież prowadzący wraz z żoną gospodarstwo ukierunkowane na hodowlę bydła mlecznego.

W trakcioe dożynek medalami "Za zasługi dla rolnictwa" odznaczono Annę Trukawkę i Stanisława Malinowskiego. Medale nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wręczył im burmistrz Jan Wójcik. Wyróżniono także innych rolników, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy burmistrza i nagrody. Burmistrz wyróżnił: Agnieszkę i Kazimierza Kobryniów, Jolantę i Jana Strzałkowskich, Krystynę i Franciszka Charkotów, Małgorzatę i Andrzeja Siniuków, Janinę i Tadeusza Klików, Barbarę i Tomasza Siedlanowskich, Józefę i Stanisława Majchrzaków, Teresę i Kazimierza Seńczyków, Jerzego Winciuna i Ryszarda Winciuna, Dariusza Staszewskiego, Krzysztofa Rosę, Stefana Klimko i Jacka Bielskiego. W trakcie imprezy ogłoszono też wyniki konkursu "Miasto i Gmina Bisztynek w kwiatach". Wyniki wraz ze zdjęciami opublikujemy wkrótce.

Za najładniejsze wieńce dożynkowe uznano wieńce z Grzędy, Bisztynka i Sątop-Samulewa (ex equo). Naszą gminę na dożynkach wojewódezkich reprezentować będzie wieniec z Grzędy.

A oto nasz fotoreportaż z dożynek.

Andrzej Grabowski - 15.09.2008 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2008