Aktualności >>> Prawie 11 tysięcy złotych dla dwójki chorych dzieci >>>

 .: Podczas balu "Dar Serca" zebrano prawie 11 tysięcy złotych

II Bal Charytatywny "Dar Serca"

Podczas II Balu Charytatywnego "Dar Serca" w Bisztynku zebrano prawie 11 tysięcy złotych dla dwójki chorych dzieci mieszkających w gminie Bisztynek. Bal odbył się w ostatnią sobotę.

W karnawale ubiegłego roku w Bisztynku trzy "zakręcone", niezwykle aktywne panie, działające w radach rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Bisztynku, postanowiły wspomóc rodziny ciężko chorych dzieci z gminy Bisztynek, w walce z chorobami. Olbrzymi sukces balu sprzed roku skłonił Agnieszkę Kobryń, Agnieszkę Gach i Iwonę Oleksik do zorganizowania II Balu Charytatywnego "Dar Serca".

Dochód z balu, z aukcji i loterii fantowej oraz dobrowolnych datków w całości przeznaczono dla rodziców 6-letniego Mateusza Szumskiego z Wozławek zmagającego się z guzem mózgu oraz 3-letniej Sandry Kuzyk, która od roku choruje na białaczkę. - Kwota zebrana w tym roku to 10.840 złotych - powiedziała nam Agnieszka Gach już po imprezie i podliczeniu dotychczasowych wpłat na specjalnie utworzone konto oraz pieniędzy przekazanych w gotówce.

- Przyświecała nam myśl kard. Stefana Wyszyńskiego "Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być Człowiekiem" - mówiła Agnieszka Kobryń. - Okazane przez uczestników balu serce zaskoczyło nas wszystkich. Bisztynek to malutkie miasteczko i nie mieszkają tu ludzie wyjątkowo bogaci. Dlatego tym bardziej dziękujemy za okazane chorym dzieciom dobro i dary serca, za wrażliwość i zrozumienie sytuacji samych dzieci jak i ich rodziców - mówiła Agnieszka Kobryń.

- Organizacja imprezy nie byłaby możliwa bez wsparcia licznych sponsorów i osób dobrej woli, które przygotowały przedmioty na licytację i loterię fantową, które wspomogły nas ofiarując napoje, poczęstunek, gotówkę, salę, zajmowały się obsługą gości i całą organizacją imprezy, grały do tańca za darmo. To było kilkadziesiąt osób, którym chcemy gorąco podziękować - mówiła Agnieszka Gach.

- Dziękujemy też za słowa uznania które otrzymujemy. Nie możemy teraz odmówić i na pewno zorganizujemy podobny bal za rok - obiecały organizatorki.Andrzej Grabowski - 07.02.2012 r.

Szczególne podziękowania od organizatorów składamy:

- zespołowi PRELEGENT
- Annie Pietkiewicz, Ewie Gołaszewskiej, Zofii Renacie Rucińskiej, Iwonie Stańko, Annie Drozdowskiej, Krystynie i Adamowi Kosmalom, Oli, Patrycji i Patrykowi oraz Tomkowi.

Sponsorzy imprezy:

Artyści i rękodzielnicy, kórzy darowali swe wyroby na aukcję
Renata Krupa, Małgorzata Guż, Klaudia Klik, Jadwiga Lenart, Krystyna Kijewicz, Urszula Żuchowska, Iwona Łuczyc, Elżbieta Tarka, Beata Ryńska, Joanna Bazydło, KamZa - Pracownia artystyczna - Kamila Zawadzka, Janusz Wiśniewski, osoba anonimowa.

Sponsorzy
Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku, Zespół muzyczny "Prelegent", Katarzyna i Dariusz Oniszko, Ewa i Włodzimierz Jaworscy, Alina i Robert Mroczkowie, Dorota i Bogdan Romanowscy, MZKPOK "Sękity", "Paluzy" spółka z o.o., Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Bisztynku, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemow Alkoholowych, Beata i Czeslaw Klikowie, Halina i Ryszard Ćwikowie, Krystyna i Jan Jaciwowie, Monika i Bogdan Celejowie, Bogusława i Jarosław Ziółkowscy, Grażyna i Henryk Waśniewscy, Beata i Rafał Czabryccy, Jolanta i Marek Dominiakowie, Bogusława i Feliks Januszewiczowie, Teresa i Zbigniew Krawieccy, Małgorzata i Leon Głodowie, Beata i Waldemar Kornatowscy, Małgorzata i Jerzy Wójcikowie, Katarzyna i Zbigniew Madaneccy, Urszula i Ryszard Żuchowscy, Anna i Edward Adamusowie, Eugenia Lewandowska, Joanna Jaszczak, Krystyna Zawistowska, Jan Wójcik, Wioletta Kopińska, Małgorzata Derbin, Dorota Gieglis-Waśniewska, Monika Mierzwińska-Mucha, Jadwiga Kuźlik, Beata Kuczyńska, Genowefa Piórkowska, Steafa Maruszczak - "Stelmar" w Kobieli k. Kiwit, Anna Pietkiwicz, Urszula Kolasińska - dyrektor Oriflame Bartoszyce, Vipera Cosmetics, "Rolbud" - p. Raczkowscy, Krzysztof Markowski, Bożena Ryś, Wanda Mielczarek, Anna Wołucka, Teresa i Piotr Maciorowscy, Marzena Magdziarz, Iwona i Jerzy Suboczowie, Agnieszka Komsta, Jolanta i Zbigniew Filipczykowie, pracownicy Przedszkola Samorządowego w Bisztynku.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012