Aktualności >>> Rodzice chorych dzieci otrzymali pieniądze zebrane podczas balu charytatywnego >>>

 .: Organizatorki balu charytatywnego przekazały zebrane pieniądze rodzicom chorych dzieci

Dar serca trafił do rodziców chorych dzieci z Warmian

Akord kończący III Bal Charytatywny "Dar Serca", który w karnawale odbył się w Bisztynku, to wręcznie rodzicom chorych dzieci pieniędzy zebranych w trakcie zabawy, od ludzi dobrego serca. Spotkanie z tatusiami potrzebujących pomocy: Moniki Łobodzińskiej i Mateusza Gocłowskiego, odbyło się w Szkole Podstawowej w Bisztynku.

Pan Jacek Łobodziński, wielokrotnie organizował paczki świąteczne dla dzieci z rodzin w trudniejszej sytuacji życiowej i stwierdził, iż o wiele łatwiej być w roli darczyńcy, niż obdarowanego.

- Ku naszej radości, leczenie i rehabilitacja Moniki przynosi pozytywne rezultaty i wszystko jest na dobrej drodze, a otrzymane pieniądze na pewno będą bardzo pomocne - powiedział pan Jacek.

Pan Marek Gocłowski nie kryjąc wzruszenia opowiadał o emocjach, które towarzyszyły mu w momencie, gdy dowiedział się, iż w tym roku chcemy pomóc w leczeniu i rehabilitacji, jego synka. Opowiadał z wielką miłością o Mateuszku, jego chorobach i przeżyciach z tym związanych. Porównał naszą akcję z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, tylko że na szczeblu naszej gminy. Życzył nam i prosił byśmy podobnie jak Jurek Owsiak "grały do końca świata i jeden dzień dłużej".

Obaj ojcowie dziękowali za naszym pośrednictwem wszystkim, którzy okazali swą wrażliwość i wielkie serce. My zaś ze swej strony życzyłyśmy dużo zdrowia, siły, cierpliwości i wiary, że małymi kroczkami, będzie już tylko lepiej.

Spotkanie było wzruszające zarówno dla organizatorek balu jak i ojców chorych dzieci.

W tym roku, po raz kolejny, pobiłyśmy rekord. Udało nam się dla dzieci, zebrać kwotę 11.528 zł, zatem do rąk rodziców trafił po 5764zł, przekazanych po podpisaniu stosownych umów.

Jeszcze raz pragniemy, z całego serca, podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek, nawet najmniejszy sposób włączyli się w naszą akcję pomocy.

"Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Do listy sponsorów po balu dołączyli jeszcze:
- Firma produkcyjno-handlowa "Marcel" z Jezioran.
- Pan Mirosław Domżalski
- Pan Michał Pietkiewicz
- Pani Beata Brodowska-Kozerska
- Państwo Gieglis
- Świetlica Środowiskowa w Sątopach (Pani E. Arodź i M. Ziółkowska)
- Pan Andrzej Grabowski

Agnieszka Kobryń - 08.03.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013