Aktualności >>> III Bal Charytatywny "Dar Serca" >>>

 .: Bawili się i ofiarowali datki na rzecz chorych dzieci z naszej gminy

Podczas balu "Dar Serca" zebrali 11 tys. złotych
na rzecz chorych dzieci.

W ostatnią sobotę karnawału odbył się w Bisztynku, już po raz trzeci, Bal Charytatywny "Dar Serca", będący zwieńczeniem akcji charytatywnej na rzecz chorych dzieci, organizowanej przez Agnieszkę Kobryń, Agnieszkę Gach, Iwonę Oleksik i Annę Pietkiewicz - mamy z rad rodziców przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Bisztynku.

Tegoroczna zbiórka była prowadzona na leczenie i rahabilitację Moniki Łobodzińskiej z Warmian - 16 latki, która w kwietniu ubiegłego roku, tuż po wzięciu udziału w konkursie recytatorskim w Bartoszycach, uległa wypadkowi drogowemu, w którym doznała poważnych urazów czaszkowo-mózgowych i Mateusza Gocłowskiego - 5 latka z Warmian, który urodził się z wodogłowiem i padaczką.

Bal odbył się w barze "Pasadena" w Bisztynku. Gościnnie i charytatywnie grał zespół "Taurus" z Sępopola, który grał już wcześniej, podczas I balu.

Podczas zabawy udało się zebrać około 11 tysięcy złotych. Akcja zbiórki potrwa jeszcze do 15 lutego więc kwota ta może się jeszcze zmienić. W balu udział wzięło około 60 osób. Honoru władz amorządowych bronił obecny na balu Przewodniczący Rady Miejskiej w Bisztynku Zbigniew Filipczyk.

Zabawa rozpoczęła się o godzinie 20:00 i trwała do białego rana. Goście mogli wziąć udział w tradycyjnej już zabawie z workiem, która od 3 lat cieszy się ogromnym powodzeniem.

Jak co roku, tegorocznemu balowi i jego organizatorkom przyświecała myśl "wielkich tego świata". W tym roku była to myśl bł. Jana Pawła II: "Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Oczami organizatorek:

Anna Pietkiewicz
Pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji jest działaniem bardzo potrzebnym. Uważam, że wsparcie ich jest ważne, gdyż każdy z nas może znaleźć się w takiej sytuacji życiowej. Pomoc w jakikolwiek sposób, tym rodzinom, wynika z potrzeby serca, przynosi radość i zadowolenie wewnętrzne. Dawanie cząski siebie, drobna pomoc, zwyczajna ludzka życzliwość wzmacniają psychicznie, dodają energii do działania, szukania innych rozwiązań, leczenia i dalszej rehabilitacji.

Agnieszka Kobryń
Każego roku przed balem zadaję sobie ciągle to samo pytanie: Czy my, mieszkańcy małego "zapomnianego miasteczka" - Bisztynka jesteśmy zdolni do jakichkolwiek gestów i słów wspomagających innych, tak by mogli odnaleźć się w trudnej sytuacji?

Moja odpowiedź corocznie brzmi: tak! Chęć pomocy kształtuje się w naszych sercach a te mamy naprawdę wielkie.

Jeżeli jesteśmy wrażliwi na ludzką krzywdę, zwłaszcza dzieci, to chętnie podzielimy się nawet ostatnią kromką chleba.

Pomoc innym daje olbrzymią satysfakcję i nagrodę w postaci uśmiechu obdarowanych. Zwykłe "dziękuję" jest przecież niezwykłym słowem. Szczerze mówiąc nie rozumiem tych, którzy czyją potrzeby pomagania. Przez najmniejszy nawet gest dobroci można przecież podarować komuś nadzieję i wiarę w lepsze jutro. Zachęcam wszystkich do dawania siebie innym, bo warto wyciągać pomocną dłoń.

Oczami uczestników:

Wojciech Haraf
Wspaniała atmosfera, bardzo sympatyczne i niesamowite organizatorki, fajny zespół, znakomite jedzenie, super konkursy. Już się zapisałem na kolejny bal.

Grażyna Gieglis
To była bardzo udana impreza, świetny zespół, dobre jedzenie, przesympatyczna atomosfera. Uważam, że warto wspierać takie akcje. Podziwiam dziewczyny za zapał i chęci. Czego chcieć więcej?!

Sponsorzy III Balu Charytatywnego "Dar Serca"

Z. Filipczyk, zespół "Taurus" z Sepopola, B. i B. Kuczyńscy - bar "Pasadena", p. Mroczkowie, p. Jaciw, p. Oniszkowie, p. Romanowscy, MZKPOK "Sękity" w Bisztynku, społka "Paluzy" w Paluzach, p. Kornatowscy, p. K. Zawistowska, Urząd Miejski w Bisztynku - materiały promocyjne, p. Błachnio, p. Pietrusewicz, p. K. Szczepaniak, p. K. Sobolewska, p. D. Bosek, p. B. Parobij, p. M. Grabowska, p. T. Gach, p. Krawieccy, p. Haraf, p. Sićko, p. Jaworscy - restauracja "Marysieńka", p. G. Piórkowska, p. K. Deluga, Kompania Remontowa 20 BBZ, p. D. Białousz, p. Maciorowscy, p. Z. Rucińska, p. Czabryccy, p. A. Drozdowska, p. E. i E. Klik, p. K. Lenart, p. M. Rychcik, p. Szyło, p. J. Jaszczak, p. E. Lewandowska,, p. J. Bojanowska, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, p. J. Kuźlik, p. Ziółkowscy, p. Januszewicz - kwiaciarnia "U Felka", p. E. Sobczyk, p. Madaneccy, p. Ćwik, p. Derbin, p. Subocz, p. Dominiakowie, p. H. Krawiecka, p. W. Opalczewski.

Jeżeli o kimś zapomniałyśmy, kogoś pominęłyśmy - serdecznie przepraszamy.

Wyroby rękodzielnicze wystawili i ofiarowali:

Ola Gach, Aleksander Sobolewski, Teresa Sobótka, Małgorzata Pyrczak, Karina Porczyńska-Zając, Kamila Zawadzka, Monika Mierzwińska-Mucha, Janusz Wiśniewski, Jadwiga Lenart, uczniowie Gimnazjum Publicznego w Bisztynku, Władysława Bryl, Irena Sujeta.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy !!!

A. Kobryń, A. Gach, I. Oleksik, A. Pietkiewicz, A. Grabowski - 13.02.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013