Aktualności >>> Krutyń - perełka Mazur >>>

 .: Dzień Dziecka na kajakach

Płynęli Krutynią z okazji Dnia Dziecka

Gimnazjaliści z Bisztynka Dzień Dziecka świętowali aktywnie i wśród przepięknej przyrody. Popłynęli kajakami z Krutyni do Ukty. Spływ zakończyło ognisko.

Spływ kajakowy dla uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bisztynku zorganizowany został z okazji Dnia Dziecka. Była to okazja przezycia niesamowitej przygody na Krutyni.

O godz. 8.00 zarządziliśmy zbiórkę przed gimnazjum. Stąd autobusami odjechaliśmy do miejscowości Krutyń, gdzie wyznaczono start spływu.

Po dobraniu się w pary, założeniu kapoków, pobraniu wioseł i udzieleniu pełnego instruktarzu z zasad bezpiecznego zachowania się przez ratowników, kajaki zostały zepchnięte na wodę około godz. 10:15.

Trasę z Krutyni do Ukty pokonaliśmy w czasie około trzech godzin. Wiosłowaliśmy bardzo dzielnie. Piękna pogoda sprawiła, że bezpośrednie obcowanie z przyrodą napawało nas radością i spokojem oraz było źródłem niezapomnianych doznań.

Spływ kajakami Krutynią to jedna z największych atrakcji na Mazurach. Podczas podróży podziwiać można: korytarze niesamowitej, wspaniałej, bujnej roślinności, podnoszące się do lotu ptaki, wodujące kaczki, przyjacielskie łabędzie i nieustannie zmieniające się barwne obrazy natury przepełnione zapachem różnej roślinności.

Wszystkie załogi szczęśliwie, bezpiecznie, w optymistycznej i życzliwej atmosferze zakończyły przygodę z rzeką. Na mecie czekało na nas rozgrzewające i przywracające siły ognisko z kiełbaskami, napojami i słodkościami.

Po wypełnionym różnymi atrakcjami spływie wszyscy uczestnicy, pełni wrażeń, bezpiecznie rozjechali się do domów Uczniom dziękujemy za uczestnictwo we wspaniałej zabawie. Żegnamy się żeglarskim ahoj! i zapraszamy na kolejny spływ za rok.

Malwina Warych - 11.06.2015 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2015