Aktualności >>> Setka dzieci bawiła się na sportowym festynie >>>

 .: Dzień Dziecka na "Orliku"

Dzień Dziecka na sportowo w Bisztynku

Festyn sportowy z okazji Dnia Dziecka odbył się wczoraj (11 czerwca) na boiskach "Orlik 2012" w Bisztynku. W grach i zabawach sportowych uczestniczyło około 100 dzieci.

Festyn "Dzień Dziecka na sportowo" na Orliku w Bisztynku miał się odbyć 1 czerwca, ale organizatorom plany pokrzyżował wówczas rzęsisty deszcz. Imprezę przełożono więc na 11 czerwca. Zainteresowanie najmłodszych grami i zabawami sportowymi przeszło oczekiwania. Wzięło w nich udział około 100 najmłodszych.

Przygotowano dziesięć konkurencji, a młodych sportowców podzielono na dwie grupy wiekowe: klasy I-III i IV-VI. Nie było podziału ze względu na płeć.

Można było wykonywać rzuty karne do dużej i małej bramki, strzelać piłką do celu, skakać na skakance na czas, odbijać piłkę siatkową, wziąć udział w slalomie i torze przeszkód z piłką nożną, wykonać rzuty osobiste do kosza i... dobrze się bawić z koleżankami i kolegami przy muzyce i z wymalowanymi (przez jedną z mam - Annę Drozdowską) w barwy narodowe twarzami.

Pomalowane barwami narodowymi dzieciaki obiecały, że nie zmyją ich do zakończenia dzisiejszego meczu Polska-Rosja, ale nie wiemy, czy uda się ten cel osiągnąć. W oczekiwaniu na rozdanie nagród, naprędce zorganizowana grupa wokalistek wykonała "Koko, koko, Euro spoko".

Tych, którzy zajęli miejsca 1-3 w poszczególnych konkurencjach uhonorowano pamiątkowymi dyplomami i słodyczami. Słodycze otrzymali wszyscy uczestnicy imprezy.

Festyn zorganizowała animatorka Orlika Katarzyna Chomicz, a poszczególne konkurencje prowadzili i nadzorowali: Magdalena Marczak, Jolanta Dominiak, Katarzyna Chomicz i Marcin Patrejko. Dyplomy ufundował Urząd Miejski, a słodycze Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bisztynku.  Andrzej Grabowski - 12.06.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012