Aktualności >>> Malżeństwa ze stażem 50-cio i 60-cio letnim >>>

 .: Otrzymali medale za długoletni staż małzenski

Diamentowe i złote gody czterech par małżeńskich

Trzy pary małżeńskie z gminy Bisztynek obchodziły uroczyście złote gody a jedna diamentowe. Małżeństwa zostały uhonorowane medalami "za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznanymi przez prezydenta RP. To jedyne medale na które trzeba pracować przez co najmniej pół wieku.

W sali widowiskowej ośrodka kultury w Bisztynku 3 października 2015 r. odbyła się podniosła i wzruszająca uroczystość. Cztery pary małżeńskie z miasta i gminy Bisztynek zostały uhonorowane medalem "Za długoletnie pożycie małżeńskie". Medale wręczył burmistrz Bisztynka Marek Dominiak.

Otrzymali je:

- Stefania i Jan GRABLEWSCY - obchodzący w tym roku 60-lecie zawarcia małżeństwa, czyli diamentowe gody

oraz obchodzący 50-lecie małżeństwa, czyli złote gody:

- Alicja i Wacław MACKIEWICZOWIE,
- Aniela i Tadeusz MISIOROWIE,
- Barbara i Franciszek SADZIAKOWIE.

- Małżeństwo to świadomy i dobrowolny wybór dwojga ludzi, którzy raz się pobrawszy stale muszą się odkrywać, przepraszać, szukać kompromisu i porozumienia, by w końcu polubić także swoje wady i słabości - mówiła kierownik USC w Bisztynku Beata Brodowska - Kozerska.

Gratulacje i życzenia parom małżeńskim złożył burmistrz Bisztynka Marek Dominiak. Panie otrzymały bukiety kwiatów, na sali pojawił się olbrzymi tort. Dla jubilatów przygotowano też występ grupy wokalnej Bez Nazwy działającej przy OKiAL w Bisztynku. Uroczystości zakończyły życzenia i kwiaty od rodzin jubilatów oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Andrzej Grabowski - 04.10.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2015