Aktualności >>> Dzień Edukacji Narodowej w gimnazjum w Bisztynku >>>

 .: Święto edukacji w Gimnazjum Publicznym w Bisztynku

Gimnazjaliści chcą mieć więcej oleju w głowie

Dzień Edukacji Narodowej w Gimnazjum Publicznym w Bisztynku był dniem wolnym od nauki. Na uroczystym apelu okazji święta wszystkich nauczycieli, pracowników oświaty i uczniów pojawili się jednak gimnazjaliści, którzy dziękowali swym nauczycielom.

Uroczystość z okazji Dnia Edaukacji Narodowej miała swoją część oficjalną i artystyczną. W tej pierwszej podziękowania pracownikom oświaty złożył burmistrz Bisztynka Jan Wójcik. Doroczne nagrody burmistrza przyznał w tym roku i wręczył: dyrektorowi Gimnazjum - Mirosławowi Domżalskiemu oraz nauczycielce języka rosyjskiego - Dorocie Czepil.

Podziękowania złożyli też ks. proboszcz Eugeniusz Bartusik i przedstawicielki rodziców.

Nagrody dyrektora Gimnazjum Publicznego odebrali w tym roku nauczyciele: Teresa Zielonka, Milena Rychcik, Marek Dominiak, Piotr Gutkowski i Krzysztof Rękawek oraz pracownice szkoły: Barbara Mierzwińska, Dorota Zapolska i Iwona Stańko.

Potem przyszedł czas na podziękowania uczniów. Uczniowie przygotowali specjalne widowisko słowno-poetycko-taneczno-wokalno-teatralne. Odegrali scenki z życia szkoły, z lekcji, a nawet wkroczyli w sprawy polityki edukacyjnej, bezlitośnie krytykując wprowadzanie ciągle nowych przepisów i programów.

Z zainscenizowanej kartkówki dowiedzieliśmy się m.in. że: "Tlen wchodzi do płuc, żeby sobie odetchnąć", "Harem to człowiek posiadający zbiór kobiet", "Jamnik to pies, który urósł wzdłuż", "W czasach prehistorycznych Słowianie zaczęli budować szałasy. Nie mieli ubrań, nawet koszul, tylko dziurę do przepuszczania dymu". Specjalny pokaz taneczny dała hip-hopowa ekipa taneczna występująca w koszulkach z napisem "Kocham nauczycieli", tyle, że w jednym z "zagranicznych języków".

Przedstawienie zakończyło się uroczystym wręczeniem dyrektorowi butelki oleju, aby go "nauczyciele wlewali nam do głowy" i wręczeniem kwiatów wszystkim nauczycielkom i nauczycielom, emerytowanym nauczycielkom oraz pracownikom szkoły.SP w Grzędzie - 14.10.2011 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2011