Aktualności >>> Gminne dożynki 2011 >>>

 .: Święto Plonów w Bisztynku

PODZIĘKOWALIŚMY ROLNIKOM ZA ICH CIĘŻKĄ PRACĘ. DOŻYNKI 2011.

Gminne dożynki 2011 w Bisztynku odbyły się 11 września. Rozpoczęły się Mszą świętą w kościele parafialnym św. Macieja Apostoła. Po nabożeństwie ulicami miasta przeszedł barwny korowód dożynkowy z wieńcami. Oficjalne otwarcie dożynek gminnych 2011 miało miejsce na stadionie miejskim w Bisztynku.

Uroczysta msza św. rozpoczęła obchody święta plonów 2011 w Bisztynku. Przewodniczył jej ks. Leonard Klimek - proboszcz z Sątop, a towarzyszyli mu ks. Eugeniusz Bartusik, ks. Wojciech Puszcz, który wygłosił homilię, ks. Marek Kaźmierczak i ks. Aleksander Sieńkowski, czyli proboszczowie parafii w gminie Bisztynek.

Po nabożeństwie ulicami miasteczka przeszedł barwny korowód dożynkowy z wieńcami i przy ludowych piosenkach w wykonaniu zespołu "Reszelanie". Na stadionie miejskim w Bisztynku festyn dożynkowy rozpoczął burmistrz Bisztynka Jan Wójcik. Starostowie dożynek, Grażyna Waśniewska z Bisztynka i Mirosław Iwanyk z Księżna, wręczyli burmistrzowi, ubranemu przez "Reszelan" w warmińską sukmanę i słomkowy kapelusz, bochen chleba.

Po powitaniach i przemówieniach przyszedł czas na nagrody i wyróżnienia przyznawane corocznie rolnikom i aktywnym mieszkańcom gminy. Odznakę "Zasłużony dla rolnictwa" przyznawaną przez ministra rolnictwa otrzymali: Bożena Dąbrowska z Sułowa i Jan Ptaszyński z Prosit. Wyróżnieniami burmistrza uhonorowano 11. rolników i rodzin rolniczych z terenu gminy. Nagrody te otrzymali: Stafania i Jan Seńczykowie, Anna i Kazimierz Fiedorów, Anna i Marek Stefańscy, Elżbieta i Andrzej Zagozdonowie, Urszula i Krzysztof Charkotowie, Elżbieta i Roman Korszekowie, Irena i Stanisław Wasilewscy, Marianna i Ignacy Borkowie, Adam Opala, Paweł Sobolewski oraz Anna i Marek Maksymiukowie.

Podczas festynu ogłoszono wyniki corocznego konkursu "Miasto i Gmina Bisztynek w kwiatach". W kategorii "okna i balkony" zwyciężyła Iwona Capłap z Bisztynka, w kategorii "najładniejsze posesje" - Franciszka Kuczyńska z Kolonii Bisztynek, II miejsce - Jolanta Domańska z Bisztynka, II miejsca: Ala i Grzegorz Zapolscy z Łędławek oraz Zofia i Mieczysław Kopcińscy z Bisztynka. W kategorii "estetyczna witryna, obiekt użytkowy" zwyciężył sklep Aliny Kudlińskiej w Unikowie, a II miejsce zajął Międzygminny Zakład Kompleksowego Przerobu Odpadów Komunalnych "Sękity" w Bisztynku.

W konkursie "Estetyczna wieś, osiedle" zwyciężyło sołectwo Nowa Wieś Reszelska, przed Sątopami i Prositami. Najładniejszym wieńcem dożynkowym okazał się, w tym roku, wieniec sołectwa Bisztynek.

Po oficjalnej części przyszedł czas na rozrywkę. Wyjątkowo licznie przybyli na festyn mieszkańcy i goście bawili się słuchając i oglądając występów "Reszelan" i lidzbarskiego zespołu ludowego "Perła Warmii". Na scenie wystąpiły zespoły taneczne i wokalne z Zelenogradska w Rosji, a następnie olsztyński zespół folkowy "Veres". Gwiazdą wieczoru był disco-polowy zespół "Skaner". Po koncertach mieszkańcy bawili się do późnych godzin wieczornych, tym bardziej, że imprezie dopisała wspaniała pogoda.

Zobacz film w osobnym oknie >>>

Zobacz film w osobnym oknie >>>

Zobacz film w osobnym oknie >>>

Sponsorami Gminnych Dożynek 2011 byli:

Katarzyna i Dariusz ONISZKO,
Alina i Robert MROCZKOWIE,
Beata i Czesław KLIKOWIE,
Spółka "Paluzy" w Paluzach,
Grażyna WARKOCKA z firmy Monsanto,
Krzysztof DELUGA ze spółki "Delux" w Bartoszycach,
Bogdan KUDASZEWICZ,
Bogdan CELEJ ze spółki "Adob",
Grażyna i Henryk WAŚNIEWSCY,
Krystyna i Henryk RACZKOWSCY,
Bogusława i Feliks JANUSZEWICZOWIE,
Przedsiębiorstwo "Romanowski",
Bank Spółdzielczy w Reszlu,
Bank Gospodarki Żywnościowej w Bartoszycach,
Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Bisztynku,
Krystyna i Jan TATARCZAKOWIE,
Agnieszka i Mariusz SZYŁOWIE,
Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Bisztynku,
Aldona WENGLER z Apteki "Pogodna",
Małgorzata i Jerzy WÓJCIKOWIE.

Andrzej Grabowski - 11.09.2011 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2011