Aktualności >>> Droga Krzyżowa w Bisztynku >>>

 .: Wierni uczestniczyli w misterium męki Pańskiej

Droga Krzyżowa ulicami miasteczka

Wieczorem 27 marca 2015 r. po mszy świętej wierni z parafii rzymskokatolickiej św. Macieja Apostoła w Bisztynku wzięli udział w misterium przypominającym męke Jezusa Chrystusa, w nabożeństwie Drogi Krzyżowej po ulicach miasteczka. To już wieloletnia tradycja w parafii w Bisztynku.

W Drodze Krzyżowej ulicami Bisztynka, czyli nabożeństwie upamiętniającym mękę Jezusa Chrystusa, wzięło udział kilkuset wiernych z parafii św. Macieja Apostoła w Bisztynku. Procesja wiernych przeszła pod przewodnctwem ks. Łukasza Sadko.

Wierni nieśli krzyż nazywany cudownym, za sprawą wydarzeń historycznych, krzyż do którego przez wieku pielgrzymowały tysiące wiernych. Krzyż ten umieszczony jest w ołtarzu Krwi Chrystusa w kościele w Bisztynku. W okresie Wiekiego Postu jest zdejmowany a w dniach triduum paschalnego jest adorowany.

Rozważania na 14 stacjach Dogi Krzyżowej czytali zarówno kapłani jak i wierni ze wszystkich pokoleń. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zakończyło się wewnątrz kościoła św. Macieja Apostoła w Bisztynku błogosławieństwem udzielonym przez kapłana.

Andrzej Grabowski - 28.03.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2015