Aktualności >>>  Wierni wyszli na ulice, na Droge Krzyżową >>>

 .: Droga Krzyżowa ulicami Bisztynka

Droga Krzyżowa ulicami Bisztynka.
Wierni z Bartoszyc przyjechali na rowerach

Wierni z parafii w Bisztynku uczestniczyli wczoraj w wieczornym nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami miasta. Dla wiernych z parafii św. Jana Ewangelisty w Bartoszycach kościół w Bisztynku był z kolei stacją 14 ich rowerowej Drogi Krzyżowej.

Wierni z parafii w Bisztynku uczestniczyli wczoraj (7 kwietnia) w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami miasteczka. Nabożeństwo prowadził ks. wikariusz Marek Sowiński. Refleksje na kolejnych stacjach czytali przedstawiciele młodzieży, kół różańcowych, siostra zakonna, burmistrz Bisztynka.

Wierni nieśli krzyż uważany za cudowny, wiszący zwykle w ołtarzu Krwi Chrystusa w kościele. Niektórzy przynieśli ze sobą lampki i znicze, które złożyli na koniec pod krzyżem misyjnym przy kościele.

Trasa Drogi wiodła w obrębie najstarszej części miasta.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Dla wiernych z parafii św. Jana Ewangelisty w Bartoszycach uczestniczących w Drodze Krzyżowej na rowerach kościół św. Macieja Apostoła w Bisztynku był stacją 14. Drogi Krzyżowej.

Trasą z Bartoszyc przez Króle, Bajdyty, Paluzy, Warmiany przyjechało do Bisztynka 23 uczestników Drogi Krzyżowej wraz z ks. wikariuszem Krzysztofem Patejukiem i ks. diakonem Pawłem Szumowskim.

Pielgrzymi, po pokonaniu trasy byli wyraźnie zmęczeni lecz uśmiechnięci i jednocześnie skupieni. Ks. diakon Szumowski udzielił im w kościele w Bisztynku błogosławieństwa i Komunii świętej. Do Bartoszyc wrócili autokarem.

Andrzej Grabowski - 08.04.2017 r.Copyright: www.bisztynek24.pl 2017