Aktualności >>> Dzień Dziecka i Dni Rodziny w Sątopach >>>

 .: Dzień Dziecka i Dni Rodziny w Sątopach

Dzień Dziecka i Dni Rodziny w Sątopach

Dnia 31.05.2008r. w Sątopach odbyły się obchody Dni Rodziny pod hasłem: "Rodzina szkołą wartości".

Na wszystkie zgromadzone rodziny czekało wiele różnych i ciekawych konkurencji: sportowych, zręcznościowych,czy sprawdzających wiedzę rodzin na temat okolicy. Można było zmierzyć się w konkurencjach muzyczno-tanecznych, było bardzo wesoło! Każdy mógł spróbować szczęścia w loterii fantowej, przekąsić coś pysznego, przygotowanego przez Panie z kółka "Robótki Ręczne". Po dniu pełnym atrakcji wszyscy wspólnie biesiadowali do białego rana na zabawie tanecznej.

Agnieszka Węglik - 04.06.2008 r.

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sątopach rozpoczął się przedstawieniem przygotowanym przez uczniów klasy IV - "Współczesny Kopciuszek", który przedstawiał znaną wszystkim dzieciom bajkę ale w wersji współczesnej - z wykorzystaniem usług firm oraz komputerów. Drugie przedstawienie w wykonaniu klasy III "Co jest najpiękniejsze na świecie" mówiło o prawdziwej przyjaźni. Najmłodsze klasy - I i II przygotowały piosenki i wiersze. Po części artystycznej odbył się pokaz talentów.

Uczeń klasy IV - Karol Capłap zaprezentował swoje umiejętności gry na gitarze elektrycznej, uczennice klasy V - Klaudia Błaziak, Małgorzata Końka i Paulina Wiśniewska pokazały swoje umiejętności akrobatyczne, a Joanna Rucińska i Joanna Czamlet zaśpiewały wszystkim zgromadzonym piosenkę "Wakacje". Inni uczniowie zaprezentowali swoje prace plastyczne na wystawie na szkolnym korytarzu.

Następnie uczniowie przeszli do klas, gdzie otrzymali poczęstunek i spotkali się z wychowawcami. W trakcie tego spotkania uczniowie usłyszeli trzykrotny dźwięk dzwonka - alarm pożarowy. Opanowany pan woźny stanowczym głosem kazał opuścić szkołę. Uczniowie z opanowaniem wyszli z klas i ewakuowali się na boisko. Tam okazało się, że w szkole zostało dwóch uczniów klasy VI. Za chwilkę przybyła straż i strażacy profesjonalnie przeszukali szkołę, znaleźli zaginionych uczniów, którzy byli "poszkodowani". Udzielili im pierwszej pomocy. Później okazało się, że był to tylko próbny alarm i uczniowie mogli porozmawiać ze strażakami, zobaczyć wóz strażacki czy zabawić się w strażaka. Później uczniowie mieli możliwość udziału w konkurencjach sportowych.

Agnieszka Koziatek - 04.06.2008 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2008