Aktualności >>> Sztuczne zbiorniki wodne na "Dworcowej" >>>

 .: Wreszcie mają wyremontować "Dworcową"

W budżecie są środki na remont "Dworcowej"

Gdy napisaliśmy o remoncie ulicy Struga w Bisztynku mieszkańcy innych ulic zaczęli dopominać się o remonty tych, przy kórych mieszkają. Jedną z ulic wymagającą naprawy jest odcinek ul. Kolejowej zwany popularnie "Dworcową". Mieszkańcy proszą o naprawę od co najmniej 9 lat. Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców.

W listopadzie wyremontowano zdewastowaną nawierzchnię ulicy Struga >>>, a w przyszłym roku podobne roboty czekają odcinek ulicy Kolejowej, potocznie zwany "Dworcową".

Ulica Struga nie była naprawiona od 20 lat. Koszt jej modernizacji wyniósł ok. 20 tys. zł. Ze zrozumiałem względów ucieszyło to mieszkańców tej ulicy. Natychmiast także mieszkańcy innych części Bisztynka zapragnęli podobnych prac na ich ulicach.

Od lat na naprawę nawierzchni czekają choćby ci mieszkający przy ul. Kolejowej, na odcinku zwanym popularnie ulicą "Dworcową". Pisaliśmy o ich problemie w 2008 roku >>>

— Przyjedźcie tu po deszczu. U nas zrobiono inną inwestycję. Powstał tu sztuczny zbiornik wody — ironizuje jedna z mieszkanek. Rzeczywiście, jeśli popada deszcz, nierówną i dziurawą nawierzchnię "Dworcowej" pokrywają olbrzymie kałuże ukrywające pod lustrem wody dość głębokie dziury. O to, czy ten fragment zostanie w końcu wyremontowany zapytaliśmy Mariusza Drozdowskiego z Urzędu Miejskiego w Bisztynku. Odpowiedź może spodobać się mieszkańcom.

— W budżecie na rok 2016 przewidziane są środki na remont "Dworcowej" — mówi Drozdowski. — Planujemy, że od ulicy Kolejowej do drogi prowadzącej na Diabelski Kamień zostanie wylana nawierzchnia asfaltowa. Przebudowana zostanie też nawierzchnia ulicy aż do ostatniego budynku przy niej. Jeszcze nie przesądziliśmy, czy będzie to przełożenie płyt betonowych z odcinka, na którym pojawi się asfalt, czy wybierzemy inną metodę — dodaje.

Drozdowski mówi również, że budżet na ten remont zapisany jest "na sztywno", co oznacza, że remont na pewno zostanie wykonany.

Andrzej Grabowski - 27.11.2015 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2015